Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja będzie miała nową bazę lotniczą na Białorusi

Europa

Rosyjskie samoloty będą mogły dolecieć do Białegostoku w pół godziny. Nowa baza będzie znajdować się w Bobrujsku, około 400 km od granicy z Polską. Od 2016 roku będą w niej stacjonować samoloty Su-27 – powiadomiły białoruskie media, powołując się na dowódcę sił powietrznych Federacji Rosyjskiej generała Wiktora Bondariewa.

Plany rozmieszczenia na Białorusi rosyjskich wojsk lotniczych pojawiły się w 2013 roku. Od tamtego czasu w Baranowiczach już stacjonuje 10 myśliwców. Początkowo były tylko cztery. Według władz w Moskwie patrolują przestrzeń powietrzną Białorusi w celu ochrony granic Państwa Związkowego Białorusi i Rosji.

Na razie nie wiadomo, czy samoloty będą stacjonowały na obu lotniskach (w Bobrujsku   i Baranowiczach), czy Rosjanie skupią się tylko na nowej bazie w Bobrujsku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/921/Artykul/1259299,Nowa-baza-wojsk-Rosji-na-Bialorusi-Beda-mysliwce-w-Bobrujsku

Udostępnij

Separatyści ostrzelali Mariupol rakietami

Europa kondukt żałobny Krym kryzys na ukrainie mariupol nowoazowsk OBWE ostrzał rakiety grad ranni rosja separatyści ukraina

Zginęło 7 osób, a 15 zostało rannych. Lokalny portal 0629.com.ua informuje, że mieszkańcy Mariupola zostali ostrzelani przez rosyjskich wojskowych okupujących położony w odległości 40km Nowoazowsk za pomocą systemu rakietowego Grad. Pociski trafiły w ludzi wracających z pogrzebu. Na miejsce tragedii od razu przybyli obserwatorzy OBWE.

Mariupol znajduje się na jedynej trasie Rosja-Krym, którą Moskwa będzie mogła dostarczać zaopatrzenie mieszkającym tam ludziom. Separatystom zależy na zdobyciu kontroli nad tym miastem przed zbliżającą się zimą.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17242003/separatysci-ostrzelali-kondukt-zalobny-siedem-osob-nie-zyje

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17242003/separatysci-ostrzelali-kondukt-zalobny-siedem-osob-nie-zyje