Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wyjątkowo gwałtowne starcia w Hongkongu

Świat

Policja zatrzymała 45 demonstrantów w nocy z wtorku na środę czasu lokalnego. Reuters podaje, że działania policji były wyjątkowo gwałtowne. Do starć doszło, gdy policja próbowała usunąć barykadę przy tunelu na drodze w pobliżu siedziby rządu w dzielnicy Admiralty. Kilkuset funkcjonariuszy użyło gazu łzawiącego, by zmusić demonstrantów do odblokowania ruchu na tej ważnej trasie. Kilku protestujących zostało dotkliwie pobitych. W środę rano policja wycofała się z miejsc, w których doszło do najgwałtowniejszych starć. Była to już czwarta próba likwidacji barykad wzniesionych przez studentów w pobliżu budynków lokalnych władz.

Studenci domagają się pełnej demokracji w byłej brytyjskiej kolonii. Początkowo mieszkańcy Hongkongu popierali demonstrantów. Teraz z powodu zablokowanego ruchu na głównych ulicach miasta, ich poparcie dla protestów zaczęło się zmniejszać.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xR9JmRNU63U

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1259137,Hongkong-najgwaltowniejsze-starcia-od-poczatku-protestu

Udostępnij

USA i Rosja poszerzają współpracę służb wywiadowczych

Świat dżihadyści john kerry kalifat kryzys na ukrainie państwo islamskie rosja sankcje Siergiej Ławrow USA współpraca wywiadowcza wywiad

w celu zwalczania bojowników z Państwa Islamskiego. Szefowie dyplomacji USA i Rosji – John Kerry i Siergiej Ławrow porozumieli się pomimo różnych poglądów na temat kryzysu na Ukrainie. Służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych i Rosji będą razem współpracować, aby powstrzymać ofensywę dżihadystów. W ostatnich miesiącach fanatycy opanowali ważne obszary Iraku i Syrii.

Spotkali się we wtorek w Paryżu i rozmawiali przez ponad trzy godziny. Podczas spotkania szef amerykańskiej dyplomacji wymienił też kryteria, jakie Rosja powinna spełnić, żeby Zachód zniósł nałożone na nią sankcje. Przede wszystkim Moskwa ma uwolnić wszystkich jeńców, wycofać swoje wojsko z Ukrainy oraz przywrócić suwerenność granicy ukraińsko-rosyjskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16804763,USA_i_Rosja_rozszerzaja_wspolprace_wywiadowcza__by.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16804763,USA_i_Rosja_rozszerzaja_wspolprace_wywiadowcza__by.html