Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Szef MON odwołał dowódcę garnizonu Koszalin

Polska

Tomasz Siemoniak wyciągnął konsekwencje za wystawienie wojskowej warty honorowej podczas pogrzebu stalinowskiego prokuratora Wacława Krzyżanowskiego. Wcześniej zawiadomienie w tej sprawie złożył do Prokuratora Generalnego Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Wacław Krzyżanowski, gdy pełnił swoją funkcję, w 1946 roku zażądał kary śmierci dla 17-letniej Danuty Siedzikówny „Inki”. Dziewczyna była sanitariuszką Armii Krajowej.

Pochowany mężczyzna był pierwszym stalinowskim prokuratorem, któremu Instytut Pamięci Narodowej postawił zarzuty przed sądem. Ostatecznie został uniewinniony ale sąd pozbawił go uprawnień kombatanckich.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/828708,szef-mon-odwolal-dowodce-garnizonu-koszalin.html

Udostępnij

Rosyjscy hakerzy szpiegowali polską firmę energetyczną

Polska bezpieczeństwo cybernetyczne firma energetyczna hakerzy luka w systemie moskwa nato raport rosja rząd ukraiński windows

wykorzystując błąd w systemie operacyjnym Windows. „Washington Post” podaje, że hakerzy szpiegowali również inne zagraniczne instytucje. Raport na ten temat przygotowała firma iSight Partners, która zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym, zdaniem firmy hackerzy pracowali na zlecenie władz w Moskwie. Rosjanie mieli działać od 2009 roku. Przez ten czas szpiegowali m.in. instytucje NATO, rząd ukraiński, uniwersytety w Stanach Zjednoczonych oraz polską firmę energetyczną, której nazwy iSight Partners nie ujawnia. Amerykański wywiad od dawna zarzucał Rosji szpiegowanie ale Moskwa zawsze zaprzeczała. Teraz, gdy w związku z kryzysem na Ukrainie rosyjscy hakerzy zwiększyli swoją aktywność, łatwiej było ich wykryć.

Nie wiadomo jakie dokładnie dane przejęli rosyjscy hakerzy. Microsoft zapowiedział, że dzisiaj pojawi się aktualizacja oprogramowania, która zlikwiduje lukę w systemie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16799657,Rosyjscy_hakerzy_zaatakowali_jedna_z_polskich_firm.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16799657,Rosyjscy_hakerzy_zaatakowali_jedna_z_polskich_firm.html