Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Platformy wiertnicze mogą być korzystne dla środowiska

Nauka i Technologie

Morskie platformy wiertnicze mogą przyczyniać się do rozkwitu ekosystemu – do takich wniosków doszli kalifornijscy naukowcy, badający wpływ 16 platform na środowisko. Do przeprowadzenia badań skłoniły ich opowieści o obserwowanych w pobliżu platform skupiskach ryb.

Podczas badań naukowcy określali produktywność metra kwadratowego dna morza, porównując tereny wokół platform m.in. z rafami koralowymi. Wnioski okazały się zaskakujące – podwodna część platformy wiertniczej wielokrotnie przewyższa pod tym względem produktywność rafy.

Przeprowadzone obserwacje skłaniają do wniosku, że demontowanie platform wiertniczych po wycofaniu ich z eksploatacji może być błędem, a pozostawienie podwodnych struktur może przynieść korzyści ekonomiczne dzięki większej ilości dostępnych w danym rejonie ryb. Określenie korzyści, wynikających z tego faktu wymaga jednak dalszych badań sprawdzających m.in. ryzyko wycieku ropy i gazu z opuszczonych konstrukcji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/platforma-wiertnicza-ryba-produktywnosc-ekosystem,21203

Udostępnij

Akumulatory z Singapuru w 2 min. ładują się do 70 proc.

Nauka i Technologie Akumulatory Baterie Elektryczność energia NTU Prąd Samochód elektryczny Singapur Zasilanie Żródło prądu

Sposób na szybkie ładowanie akumulatorów znaleźli naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego Nanyang (NTU). Opracowane przez nich rozwiązanie wykorzystuje nanorurki z dwutlenku tytanu, które zastępują grafitową anodę. Dzięki temu pomysłowi udało się przyspieszyć zachodzące w baterii reakcje chemiczne, co skutkuje bardzo szybkim ładowaniem.

Kolejną zaletą opracowanych w Singapurze akumulatorów jest ich długa żywotność – mają nadawać się do użytku przez 20 lat i wytrzymywać 10 tys. cykli ładowania. Komentujący osiągnięte wyniki prof. Rachid Yazami z NTU wskazał, że jednym z zastosowań dla tego typu akumulatorów mogą być samochody elektryczne, dla których idealny czas ładowania powinien nie przekraczać 15 minut.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141013090449.htm

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141013090449.htm