Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjscy hakerzy szpiegowali polską firmę energetyczną

Polska

wykorzystując błąd w systemie operacyjnym Windows. „Washington Post” podaje, że hakerzy szpiegowali również inne zagraniczne instytucje. Raport na ten temat przygotowała firma iSight Partners, która zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym, zdaniem firmy hackerzy pracowali na zlecenie władz w Moskwie. Rosjanie mieli działać od 2009 roku. Przez ten czas szpiegowali m.in. instytucje NATO, rząd ukraiński, uniwersytety w Stanach Zjednoczonych oraz polską firmę energetyczną, której nazwy iSight Partners nie ujawnia. Amerykański wywiad od dawna zarzucał Rosji szpiegowanie ale Moskwa zawsze zaprzeczała. Teraz, gdy w związku z kryzysem na Ukrainie rosyjscy hakerzy zwiększyli swoją aktywność, łatwiej było ich wykryć.

Nie wiadomo jakie dokładnie dane przejęli rosyjscy hakerzy. Microsoft zapowiedział, że dzisiaj pojawi się aktualizacja oprogramowania, która zlikwiduje lukę w systemie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16799657,Rosyjscy_hakerzy_zaatakowali_jedna_z_polskich_firm.html

Udostępnij

Fałszywe podejrzenie wykrycia eboli u pacjenta w Łodzi

Polska afryka zachodnia epidemia podejrzenie szpital wirus eboli Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna łódź

pozwoliło sprawdzić, jak działają procedury w takim wypadku. 31-letni mężczyzna zadzwonił na pogotowie z informacją, że ma wysoką gorączkę i właśnie wrócił z Niemiec, gdzie pracował z ludźmi pochodzącymi z ogarniętej epidemią Gwinei.

Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi tłumaczył wczoraj wieczorem, że okoliczności, które przekazał pacjent, wskazywały na konieczność podjęcia specjalnych procedur. Po mężczyznę pojechała karetka Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego ze specjalną komorą z filtrami HEPA i kombinezonami dla ratowników. W szpitalu wykluczono zarażenie wirusem u pacjenta.

Epidemia eboli wybuchła w marcu w Afryce Zachodniej. Na razie nie odkryto leku na tę chorobę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16798986,_Operacja_ebola__w_Lodzi__Czy_pacjent_byl_nietrzezwy_.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16798986,_Operacja_ebola__w_Lodzi__Czy_pacjent_byl_nietrzezwy_.html