Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Akumulatory z Singapuru w 2 min. ładują się do 70 proc.

Nauka i Technologie

Sposób na szybkie ładowanie akumulatorów znaleźli naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego Nanyang (NTU). Opracowane przez nich rozwiązanie wykorzystuje nanorurki z dwutlenku tytanu, które zastępują grafitową anodę. Dzięki temu pomysłowi udało się przyspieszyć zachodzące w baterii reakcje chemiczne, co skutkuje bardzo szybkim ładowaniem.

Kolejną zaletą opracowanych w Singapurze akumulatorów jest ich długa żywotność – mają nadawać się do użytku przez 20 lat i wytrzymywać 10 tys. cykli ładowania. Komentujący osiągnięte wyniki prof. Rachid Yazami z NTU wskazał, że jednym z zastosowań dla tego typu akumulatorów mogą być samochody elektryczne, dla których idealny czas ładowania powinien nie przekraczać 15 minut.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141013090449.htm

  • M

    >mają nadawać się do użytku przez 20 lat i wytrzymywać 10 tys. cykli ładowania.

    No to można zapomnieć że kiedykolwiek je zobaczymy w sklepach, zaraz jakaś korpo od baterii wykupi patent i schowa w szufladzie nadal sprzedając baterie które trzeba wymieniać co 1-2 lata…

Udostępnij

Samsung zapowiada pięciokrotnie szybsze WiFi

Nauka i Technologie 802.11ac 802.11ad komunikacja Samsung Sieć bezprzewodowa smartfony Transmisja danych Urządzenia mobilne wi-fi WiFi WiGig Łączność

Południowokoreański producent zapowiada, że urządzenia korzystające ze standardu WiFi 802.11ad (WiGig), w tym również smartfony, pojawią się w jego ofercie już w przyszłym roku. Nowe rozwiązanie będzie oznaczało dla użytkowników znaczący wzrost prędkości transferu danych.

Specyfikacja WiFi 802.11ad, korzystającego z pasma 60 GHz, została opracowana w 2012 roku. Samsung zapowiada, że sprzęt korzystający z tego standardu zaoferuje prędkość transferu na poziomie 4,6 Gb/s. To około 40 proc. mniej od maksymalnej, teoretycznej przepustowości WiFi 802.11ad, a zarazem ponad pięciokrotnie więcej, niż w stosowanym obecnie standardzie WiFi 802.11ac.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60066.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60066.html