Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

0,3% wzrost produkcji w Polsce, 1,8% spadek w strefie euro

Gospodarka

O 0,3% wzrosła w sierpniu wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce licząc rok do roku, podał Eurostat. Jest to kontynuacja wzrostów po lipcu, kiedy to wzrost wyniósł 2,4%.

W strefie euro ten parametr spadł o 1,8%, a w UE o 1,4%.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/produkcja-przemyslowa-w-polsce-eurostat,63,0,1638207.html

Udostępnij

Emerytury mniej bezpieczne. Po reformie OFE

Gospodarka bezpieczeństwo emerytury melbourne mercer global pension index ranking system emerytalny

Do 56,4 punktu spadł dla Polski indeks Melbourne Mercer Global Pension Index wskazujący na bezpieczeństwo systemów finansowych. W 2013 roku indeks wynosił 57,9 punktu, w 2012 58,2, a w 2011 58,6.

Spadek wynika ze zmian w OFE, w tym przejęcia oszczędności z drugiego filara, jak uważają autorzy raportu. Aby podnieść wynik, powinniśmy m.in. wprowadzić zachęty podatkowe do emerytalnych systemów pracowniczych i zwiększyć oszczędności, ale również podnieść minimalną emeryturę.

W rankingu zajęliśmy 15 miejsce na 25 przebadanych państw (w 2013 – 12 miejsce). Najlepiej wypadły Dania (82,4%), Australia (79,9) i Holandia (79,2). Najgorzej jest w Japonii (44,4), Korei Południowej (44,6) i Indiach (44,3).

Na indeks wpływa wiele czynników podzielonych na trzy grupy: Odpowiedniość, Zrównoważenie i Uczciwość. Odpowiedniość spadła z 64,4 w 2013 do 61,7 w 2014, Zrównoważenie z 42,6 do 41,4 a Uczciwość pozostała na poziomie 68,9.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.globalpensionindex.com/country-summaries-2/poland/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.globalpensionindex.com/country-summaries-2/poland/