Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

O 30% mniej mundurowych na L-4. Bo nie dostają pełnej pensji

Finanse

„O ok. 30% zmniejszyła się liczba policjantów, strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy BOR przebywających na L-4”, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Od 1 czerwca 2014 mundurowi nie dostają już 100% wynagrodzenia za dni spędzone na chorobowym, a ZUS może kontrolować czy zwolnienie lekarskie jest prawidłowo wystawione oraz czy przebywający na zwolnieniu rzeczywiście choruje.

W 2013 mundurowi spędzili na L-4 łącznie ponad 5.000.000 roboczogodzin, co kosztowało budżet ok. 150 mln złotych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/12446,30-wiecej-mundurowych-na-sluzbie-od-wejscia-w-zycie-ustawy-L-4.html

Udostępnij

20% wzrost podaży nieruchomości

Finanse ceny kredyty hipoteczne mieszkania mieszkanie dla młodych nieruchomości raport

We wrześniu wzrosła podaż na rynku nieruchomości, we Wrocławiu i Olsztynie nawet o 20% względem sierpnia, wynika z raportu „Polski rynek nieruchomości” opracowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander, firmy zajmujące się pośrednictwem w branży nieruchomości.

Za wzrostem podaży nie idzie popyt – ceny transakcyjne są dużo niższe niż ofertowe, średnio o 10,3%, a dla Gdyni nawet o 14,9%, jednak według twórców raportu oznacza to ożywienie na rynku.

Ceny ofertowe wzrosły o 0,2% rok do roku. Ceny transakcyjne wzrosły w Warszawie (3,6), Wrocławiu (2,1%), Krakowie (1,8%) i Łodzi (0,6%), a spadły w Gdańsku (-2,9%), Poznaniu (-2,6%) i Gdyni (-0,4%).

Spadły marże i oprocentowanie kredytów hipotecznych, wzrosła średnia zdolność kredytowa oraz kwoty dofinansowań w programie Mieszkanie dla Młodych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metrohouse.pl/?idNode=135&newsId=564

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metrohouse.pl/?idNode=135&newsId=564