Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Fałszywe podejrzenie wykrycia eboli u pacjenta w Łodzi

Polska

pozwoliło sprawdzić, jak działają procedury w takim wypadku. 31-letni mężczyzna zadzwonił na pogotowie z informacją, że ma wysoką gorączkę i właśnie wrócił z Niemiec, gdzie pracował z ludźmi pochodzącymi z ogarniętej epidemią Gwinei.

Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi tłumaczył wczoraj wieczorem, że okoliczności, które przekazał pacjent, wskazywały na konieczność podjęcia specjalnych procedur. Po mężczyznę pojechała karetka Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego ze specjalną komorą z filtrami HEPA i kombinezonami dla ratowników. W szpitalu wykluczono zarażenie wirusem u pacjenta.

Epidemia eboli wybuchła w marcu w Afryce Zachodniej. Na razie nie odkryto leku na tę chorobę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16798986,_Operacja_ebola__w_Lodzi__Czy_pacjent_byl_nietrzezwy_.html

Udostępnij

Zmarł górnik poszkodowany w kopalni w Mysłowicach

Polska akcja ratownicza górnik katowicka prokuratura kopalnia metan Mysłowice śmierć szpital wypadek

Katowicka prokuratura poinformowała, że jeden z górników poszkodowany w wypadku w kopalni w Mysłowicach zmarł w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jeszcze dzisiaj rano lekarz dyżurny stwierdził, że od wczoraj stan hospitalizowanych górników się nie zmienił. Niestety niedługo po tym 26 letni mężczyzna zmarł, osieracając 2-letnie dziecko. W szpitalu nadal leczonych jest 20 górników.

Tymczasem ratownicy wciąż próbują dotrzeć pod ziemię do ostatniego zaginionego górnika. Prawdopodobnie mają do pokonania jeszcze około 170 metrów ale w ich pracach przeszkodziło głębokie na 170cm rozlewisko. Ratownicy najpierw muszą odpompować wodę żeby móc przejść dalej.

Dzisiaj wieczorem minie tydzień od wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17223785/ratownicy-ok-170-m-od-zaginionego-gornika-glebokie-rozlewisko-spowolnilo-ich-prace

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17223785/ratownicy-ok-170-m-od-zaginionego-gornika-glebokie-rozlewisko-spowolnilo-ich-prace