Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Policja w Hongkongu znów próbuje usunąć barykady

Świat

zbudowane przez demonstrantów. We wtorek setki policjantów po raz trzeci przystąpiło do usuwania barykad w pobliżu budynków lokalnych władz i centrum finansowego miasta.

Od dwóch tygodni informujemy o protestach w Hongkongu. Studenci rozpoczęli uliczne demonstracje, domagając się demokratyzacji byłej brytyjskiej kolonii i rezygnacji ze stanowiska szefa chińskiej administracji w Hongkongu Leung Chun-yinga. Na początku mieszkańcy miasta popierali protestujących do momentu, gdy ruch uliczny został całkowicie sparaliżowany. W poniedziałek doszło nawet do gwałtownych starć między demonstrantami i przeciwnikami protestów. W niedzielę szef administracji Leung zapewnił, że pozostanie na swoim stanowisku.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rewolucja-parasolek-wciaz-sie-tli-wladze-groza-uzyciem-sily,477040,s.html

Udostępnij

Strefa Gazy dostanie 5,4 mld USD na odbudowę

Świat Autonomia Palestyńska Egipt hamas Izrael Katar konferencja darczyńców pomoc finansowa strefa gazy UE USA

Miliard dolarów przeznaczy na odbudowę Katar. Unia Europejska da 450 mln euro, a Stany Zjednoczone 212 mln dolarów. Dodatkowe 50mln euro, poza udziałem w pomocy unijnej, przekażą Niemcy. Łącznie uczestnicy międzynarodowej konferencji darczyńców na rzecz odbudowy Strefy Gazy przeznaczą ponad 5 miliardów dolarów. Władze Autonomii Palestyńskiej przed wczorajszą konferencją ubiegały się o pomoc w kwocie 4 mld dolarów. Dostaną dużo więcej niż przewidywały.

W Strefie Gazy przez 55 dni do 26 sierpnia tego roku trwała najpoważniejsza w skutkach wojna między Hamasem a Izraelem od 2008 roku. Zginęło w niej ponad 70 Izraelczyków i 2 tysiące Palestyńczyków, a ponad 100 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16792108,Darczyncy_dadza_ponad_5_miliardow_dolarow_na_odbudowe.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16792108,Darczyncy_dadza_ponad_5_miliardow_dolarow_na_odbudowe.html