Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

20% wzrost podaży nieruchomości

Finanse

We wrześniu wzrosła podaż na rynku nieruchomości, we Wrocławiu i Olsztynie nawet o 20% względem sierpnia, wynika z raportu „Polski rynek nieruchomości” opracowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander, firmy zajmujące się pośrednictwem w branży nieruchomości.

Za wzrostem podaży nie idzie popyt – ceny transakcyjne są dużo niższe niż ofertowe, średnio o 10,3%, a dla Gdyni nawet o 14,9%, jednak według twórców raportu oznacza to ożywienie na rynku.

Ceny ofertowe wzrosły o 0,2% rok do roku. Ceny transakcyjne wzrosły w Warszawie (3,6), Wrocławiu (2,1%), Krakowie (1,8%) i Łodzi (0,6%), a spadły w Gdańsku (-2,9%), Poznaniu (-2,6%) i Gdyni (-0,4%).

Spadły marże i oprocentowanie kredytów hipotecznych, wzrosła średnia zdolność kredytowa oraz kwoty dofinansowań w programie Mieszkanie dla Młodych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://metrohouse.pl/?idNode=135&newsId=564

Udostępnij

Spadną ceny żywności dzięki udanym zbiorom i rosyjskiemu embargu

Finanse ceny ceny żywności IERiGŻ instytut ekonomiki rolnictwa i gospodarki żywnościowej jadwiga seremak-bulge raport rynek rolny

W związku z dużą podażą żywności, w najbliższych miesiącach trwać będzie spadek cen żywności, wynika z raportu „Rynek Rolny, październik 2014” przygotowanego przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (IERiGŻ).

Wzrost podaży wynika z dobrych zbiorów wszystkich podstawowych roślin, warzyw i owoców oraz rosyjskiemu embargu na import żywności z UE, uważa Jadwiga Seremak-Bulge z IERiGŻ. Jednocześnie popyt wewnętrzny nie pozwala na wchłonięcie nadwyżek żywności przeznaczonych na eksport do Rosji, co prowadzi do spadku cen.

Spadki cen wynoszą kilka procent rok do roku, w zależności od użytej miary.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ierigz.waw.pl/publikacje/rynek-rolny/17772,97,3,0,rynek-rolny-pazdziernik-2014.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ierigz.waw.pl/publikacje/rynek-rolny/17772,97,3,0,rynek-rolny-pazdziernik-2014.html