Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Strefa Gazy dostanie 5,4 mld USD na odbudowę

Świat

Miliard dolarów przeznaczy na odbudowę Katar. Unia Europejska da 450 mln euro, a Stany Zjednoczone 212 mln dolarów. Dodatkowe 50mln euro, poza udziałem w pomocy unijnej, przekażą Niemcy. Łącznie uczestnicy międzynarodowej konferencji darczyńców na rzecz odbudowy Strefy Gazy przeznaczą ponad 5 miliardów dolarów. Władze Autonomii Palestyńskiej przed wczorajszą konferencją ubiegały się o pomoc w kwocie 4 mld dolarów. Dostaną dużo więcej niż przewidywały.

W Strefie Gazy przez 55 dni do 26 sierpnia tego roku trwała najpoważniejsza w skutkach wojna między Hamasem a Izraelem od 2008 roku. Zginęło w niej ponad 70 Izraelczyków i 2 tysiące Palestyńczyków, a ponad 100 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16792108,Darczyncy_dadza_ponad_5_miliardow_dolarow_na_odbudowe.html

  • Kasia Świderska

    Testowy komentarz.

Udostępnij

Trzy kolejne zamachy w Iraku – 58 zabitych

Świat dżihadyści irak Kara Tappa kurdowie państwo islamskie pas szahida ranni zamach zamachowiec samobójca

Co najmniej 58 osób zginęło, a 107 zostało wczoraj rannych w wybuchach samochodów pułapek w miejscowości Kara Tappa w środkowym Iraku. Jest to dzielnica zamieszkana głównie przez Kurdów. Pierwszy zamachowiec z pasem szahida zdetonował się przy budynkach sił bezpieczeństwa, gdzie znajduje się też siedziba największej partii kurdyjskiej. Dwaj następni uderzyli w to samo miejsce samochodami, powodując poważne szkody.

Do zorganizowania zamachów przyznało się Państwo Islamskie, które na swoim profilu na Twitterze poinformowało, że ataków dokonali trzej bojownicy – obywatele Turcji i Arabii Saudyjskiej i Niemiec.

Dżihadyści przyznali się również do ostatnich zamachów zorganizowanych w Bagdadzie, o których informowaliśmy wcześniej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamachy-w-iraku-rosnie-liczba-ofiar,131,0,1637251.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamachy-w-iraku-rosnie-liczba-ofiar,131,0,1637251.html