Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja wycofuje wojska ze wschodniej Ukrainy

Europa

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony potwierdza, że Rosjanie wycofują się i wracają do miejsc stałego stacjonowania na terytorium Federacji Rosyjskiej. Rozkaz wycofania wojsk z obwodu rostowskiego, graniczącego z Ukrainą wydał wczoraj prezydent Władimir Putin.

Prezydent Petro Poroszenko poinformował, że  Stepan Połtorak zostanie nowym ministrem obrony, zastępując na tym stanowisku Wałerija Hełeteja, który podał się wczoraj do dymisji. Według prezydenta zmiany dotyczące ministerstwa obrony, usunięcie kierownictwa Służby Granicznej i powołanie nowej Komisji do spraw wywiadu ma wzmocnić zdolności obronne Ukrainy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kijow-rosjanie-wycofuja-sie-ze-wschodniej-ukrainy,477397.html

Udostępnij

Partia Fidesz Viktora Orbana wygrała wybory samorządowe

Europa Fidesz Viktor Orban Węgry wybory samorządowe

na Węgrzech. Fidesz ma swoich burmistrzów w 22 z 23 największych miast, 20 z 33 miejsc w radzie miejskiej Budapesztu, w 19 z 20 województw Fidesz będzie miał w koalicji z chadecką KDNP bezwzględną większość głosów. Frekwencja we wczorajszych wyborach samorządowych wyniosła 45 proc.

W tym roku Fidesz wygrał wybory do parlamentu Węgier i Parlamentu Europejskiego.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wpolityce.pl/swiat/217758-fidesz-ponownie-zwycieza-na-wegrzech-partia-orbana-wygrala-wybory-samorzadowe

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wpolityce.pl/swiat/217758-fidesz-ponownie-zwycieza-na-wegrzech-partia-orbana-wygrala-wybory-samorzadowe