Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja wycofuje wojska ze wschodniej Ukrainy

Europa

Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony potwierdza, że Rosjanie wycofują się i wracają do miejsc stałego stacjonowania na terytorium Federacji Rosyjskiej. Rozkaz wycofania wojsk z obwodu rostowskiego, graniczącego z Ukrainą wydał wczoraj prezydent Władimir Putin.

Prezydent Petro Poroszenko poinformował, że  Stepan Połtorak zostanie nowym ministrem obrony, zastępując na tym stanowisku Wałerija Hełeteja, który podał się wczoraj do dymisji. Według prezydenta zmiany dotyczące ministerstwa obrony, usunięcie kierownictwa Służby Granicznej i powołanie nowej Komisji do spraw wywiadu ma wzmocnić zdolności obronne Ukrainy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kijow-rosjanie-wycofuja-sie-ze-wschodniej-ukrainy,477397.html

Udostępnij

Partia Fidesz Viktora Orbana wygrała wybory samorządowe

Europa Fidesz Viktor Orban Węgry wybory samorządowe

na Węgrzech. Fidesz ma swoich burmistrzów w 22 z 23 największych miast, 20 z 33 miejsc w radzie miejskiej Budapesztu, w 19 z 20 województw Fidesz będzie miał w koalicji z chadecką KDNP bezwzględną większość głosów. Frekwencja we wczorajszych wyborach samorządowych wyniosła 45 proc.

W tym roku Fidesz wygrał wybory do parlamentu Węgier i Parlamentu Europejskiego.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wpolityce.pl/swiat/217758-fidesz-ponownie-zwycieza-na-wegrzech-partia-orbana-wygrala-wybory-samorzadowe

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wpolityce.pl/swiat/217758-fidesz-ponownie-zwycieza-na-wegrzech-partia-orbana-wygrala-wybory-samorzadowe