Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zmarł górnik poszkodowany w kopalni w Mysłowicach

Polska

Katowicka prokuratura poinformowała, że jeden z górników poszkodowany w wypadku w kopalni w Mysłowicach zmarł w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jeszcze dzisiaj rano lekarz dyżurny stwierdził, że od wczoraj stan hospitalizowanych górników się nie zmienił. Niestety niedługo po tym 26 letni mężczyzna zmarł, osieracając 2-letnie dziecko. W szpitalu nadal leczonych jest 20 górników.

Tymczasem ratownicy wciąż próbują dotrzeć pod ziemię do ostatniego zaginionego górnika. Prawdopodobnie mają do pokonania jeszcze około 170 metrów ale w ich pracach przeszkodziło głębokie na 170cm rozlewisko. Ratownicy najpierw muszą odpompować wodę żeby móc przejść dalej.

Dzisiaj wieczorem minie tydzień od wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17223785/ratownicy-ok-170-m-od-zaginionego-gornika-glebokie-rozlewisko-spowolnilo-ich-prace

Udostępnij

Polska-Niemcy 2:0. Dziewięć osób zatrzymanych.

Polska kibice mecz Niemcy piłka nożna stadion narodowy

Polska reprezentacja pokonała wczoraj Niemców 2:0 w meczu eliminacyjnym do Euro 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polacy oddali 5 strzałów na bramkę, z czego dwa skuteczne, Niemcy 29, ale bez skutku. Piłka była po stronie Niemców 2/3 czasu. Po meczu policja zatrzymała 9 osób, w tym 3 Niemców za drobne wykroczenia. Media pełne są komentarzy do wczorajszego meczu.

W lipcu drużyna niemiecka wygrała mundial w Brazylii.

 

Udostępnij Komentarze

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze