Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Partia Fidesz Viktora Orbana wygrała wybory samorządowe

Europa

na Węgrzech. Fidesz ma swoich burmistrzów w 22 z 23 największych miast, 20 z 33 miejsc w radzie miejskiej Budapesztu, w 19 z 20 województw Fidesz będzie miał w koalicji z chadecką KDNP bezwzględną większość głosów. Frekwencja we wczorajszych wyborach samorządowych wyniosła 45 proc.

W tym roku Fidesz wygrał wybory do parlamentu Węgier i Parlamentu Europejskiego.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wpolityce.pl/swiat/217758-fidesz-ponownie-zwycieza-na-wegrzech-partia-orbana-wygrala-wybory-samorzadowe

  • wojtek

    dobrze igor tęsknie wojtek pa

Udostępnij

Rosjanie stworzyli trzy szczepionki przeciwko eboli

Europa ebola epidemia gorączka krwotoczna lekarstwo rosja światowa organizacja zdrowia szczepionka Weronika Skworcowa WHO wirus eboli

Rosyjska minister zdrowia Weronika Skworcowa chwali się, że szczepionki mają być gotowe za pół roku. Mimo że na terytorium Rosji nie odnotowano jeszcze przypadku eboli, to na koniec sierpnia ekipa rosyjskich wirusologów została wysłana do Gwinei wraz z mobilnym laboratorium. Szczepionki są efektem prac tych naukowców.

Światowa Organizacja Zdrowia nadal nie posiada lekarstwa na wirusa eboli. W tej chwili dwie szczepionki opracowane przez brytyjską firmę GSK i kanadyjską agencję zdrowia publicznego są uznawane przez WHO za „obiecujące”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16788936,Rosja_sie_chwali__Stworzylismy_trzy_szczepionki_przeciwko.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16788936,Rosja_sie_chwali__Stworzylismy_trzy_szczepionki_przeciwko.html