Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zmiany w prawie autorskim celem Komisji Europejskiej

Finanse

Dostosowania prawa autorskiego do nowych technologii, ujednolicenia cen wartości niematerialnych w krajach Europy, uwzględnienia rozwoju Internetu oraz częstszego publikowania utworów w sieci chce Guenther Oettinger, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej w nowym składzie Komisji Europejskiej.

Obecnie główne problemy to brak dostępu do treści przez Internet wynikający z położenia geograficznego konsumenta oraz różne ceny utworów i gier w różnych krajach, wynika z konsultacji społecznych przeprowadzonych między między grudniem 2013 a marcem 2014 przez KE.

Nie zgadzają się z tym autorzy i wykonawcy, według których nie ma popytu na usługi o charakterze transgranicznym, więc nie ma uzasadnienia biznesowego na takie usługi.

Branża twórców generuje 4% unijnego PKB czyli ponad 660 mld USD.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/reforma-prawa-autorskiego-tworcy-wypracowuja,29,0,1637149.html

Udostępnij

Możliwość płacenia za soboty? Projekt w Sejmie

Finanse ewa kopacz marek lewandowski nszz solidarność

Projekt ustawy zezwalającej na wypłatę wynagrodzeń za pracę w soboty złożyli w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej. Aktualnie za pracę w soboty przysługuje wolne w inny dzień tygodnia, a za pracę w niedziele – dodatkowe wynagrodzenie.

Pomysł krytykują Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, według którego Polacy już teraz pracują po 2000 godzin miesięcznie, a mieszkańcy bogatszych krajów UE 1400-1500 oraz premier Ewa Kopacz.

Popierają go pracodawcy, szczególnie małe firmy, które będą mogły dzięki temu wziąć dodatkowe zlecenia i umożliwić pracownikom dorobienie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szesc-dni-pracy-w-tygodniu-projekt-juz-w-sejmie,477001.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szesc-dni-pracy-w-tygodniu-projekt-juz-w-sejmie,477001.html