Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zmiany w prawie autorskim celem Komisji Europejskiej

Finanse

Dostosowania prawa autorskiego do nowych technologii, ujednolicenia cen wartości niematerialnych w krajach Europy, uwzględnienia rozwoju Internetu oraz częstszego publikowania utworów w sieci chce Guenther Oettinger, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej w nowym składzie Komisji Europejskiej.

Obecnie główne problemy to brak dostępu do treści przez Internet wynikający z położenia geograficznego konsumenta oraz różne ceny utworów i gier w różnych krajach, wynika z konsultacji społecznych przeprowadzonych między między grudniem 2013 a marcem 2014 przez KE.

Nie zgadzają się z tym autorzy i wykonawcy, według których nie ma popytu na usługi o charakterze transgranicznym, więc nie ma uzasadnienia biznesowego na takie usługi.

Branża twórców generuje 4% unijnego PKB czyli ponad 660 mld USD.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/reforma-prawa-autorskiego-tworcy-wypracowuja,29,0,1637149.html

Udostępnij

Możliwość płacenia za soboty? Projekt w Sejmie

Finanse ewa kopacz marek lewandowski nszz solidarność

Projekt ustawy zezwalającej na wypłatę wynagrodzeń za pracę w soboty złożyli w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej. Aktualnie za pracę w soboty przysługuje wolne w inny dzień tygodnia, a za pracę w niedziele – dodatkowe wynagrodzenie.

Pomysł krytykują Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, według którego Polacy już teraz pracują po 2000 godzin miesięcznie, a mieszkańcy bogatszych krajów UE 1400-1500 oraz premier Ewa Kopacz.

Popierają go pracodawcy, szczególnie małe firmy, które będą mogły dzięki temu wziąć dodatkowe zlecenia i umożliwić pracownikom dorobienie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szesc-dni-pracy-w-tygodniu-projekt-juz-w-sejmie,477001.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szesc-dni-pracy-w-tygodniu-projekt-juz-w-sejmie,477001.html