Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zmiany w prawie autorskim celem Komisji Europejskiej

Finanse

Dostosowania prawa autorskiego do nowych technologii, ujednolicenia cen wartości niematerialnych w krajach Europy, uwzględnienia rozwoju Internetu oraz częstszego publikowania utworów w sieci chce Guenther Oettinger, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej w nowym składzie Komisji Europejskiej.

Obecnie główne problemy to brak dostępu do treści przez Internet wynikający z położenia geograficznego konsumenta oraz różne ceny utworów i gier w różnych krajach, wynika z konsultacji społecznych przeprowadzonych między między grudniem 2013 a marcem 2014 przez KE.

Nie zgadzają się z tym autorzy i wykonawcy, według których nie ma popytu na usługi o charakterze transgranicznym, więc nie ma uzasadnienia biznesowego na takie usługi.

Branża twórców generuje 4% unijnego PKB czyli ponad 660 mld USD.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/reforma-prawa-autorskiego-tworcy-wypracowuja,29,0,1637149.html

Udostępnij

Możliwość płacenia za soboty? Projekt w Sejmie

Finanse ewa kopacz marek lewandowski nszz solidarność

Projekt ustawy zezwalającej na wypłatę wynagrodzeń za pracę w soboty złożyli w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej. Aktualnie za pracę w soboty przysługuje wolne w inny dzień tygodnia, a za pracę w niedziele – dodatkowe wynagrodzenie.

Pomysł krytykują Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, według którego Polacy już teraz pracują po 2000 godzin miesięcznie, a mieszkańcy bogatszych krajów UE 1400-1500 oraz premier Ewa Kopacz.

Popierają go pracodawcy, szczególnie małe firmy, które będą mogły dzięki temu wziąć dodatkowe zlecenia i umożliwić pracownikom dorobienie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szesc-dni-pracy-w-tygodniu-projekt-juz-w-sejmie,477001.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szesc-dni-pracy-w-tygodniu-projekt-juz-w-sejmie,477001.html