Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Carl Zeiss pokazał nowe gogle wirtualnej rzeczywistości

Nauka i Technologie

Niemiecka firma, specjalizująca się w produkcji sprzętu optycznego, zaprezentowała własną wersję gogli VR. Carl Zeiss, podobnie jak m.in. Samsung czy polski startup Cmoar postanowił zbudować urządzenie, w którym rolę ekranu pełni wyświetlacz smartfonu.

Użytkownik będzie mógł włożyć smartfon do okularów w taki sposób, by ekran znalazł się bezpośrednio przed jego oczami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wykorzystać moc obliczeniową, różne sensory i przede wszystkim ekran smartfonu, co przekłada się zarówno na możliwości, jak i na niższą cenę gogli.

Urządzenie o nazwie VR One ma współpracować z telefonami o przekątnej ekranu 4,7-5,2 cali, pracującymi pod kontrolą Androida oraz iOS. Okulary mają kosztować 99 dolarów, a Carl Zeiss planuje rozpoczęcie sprzedaży w grudniu tego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/zeiss-zapowiada-premiere-swych-pierwszy-gogli-virtual-reality/

Udostępnij

W Gdańsku powstanie najszybszy komputer w Polsce

Nauka i Technologie CD NIWA gdańsk Hewlett Packard HP Klaster obliczeniowy politechnika gdańska Pomorze superkomputer

Politechnika Gdańska podpisała umowę na budowę superkomputera, którego moc obliczeniowa wyniesie 1,2 PetaFLOPS. Najszybszy, działający obecnie, polski komputer ma moc obliczeniową cztery razy mniejszą. Gdański komputer powstanie w ramach projektu Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA).

Producentem sprzętu będzie firma HP, a wyposażony w 2600 procesorów komputer będzie ważył około 15 ton. Jego budowa ma się zakończyć do końca 2014 roku, a koszt wyniesie około 30 mln złotych.
Moc obliczeniowa tego sprzętu ma wspierać projekty, związane z różnymi dziedzinami biznesu i nauki, w tym m.in. z zakresu energetyki, medycyny i ochrony środowiska.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html