Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Carl Zeiss pokazał nowe gogle wirtualnej rzeczywistości

Nauka i Technologie

Niemiecka firma, specjalizująca się w produkcji sprzętu optycznego, zaprezentowała własną wersję gogli VR. Carl Zeiss, podobnie jak m.in. Samsung czy polski startup Cmoar postanowił zbudować urządzenie, w którym rolę ekranu pełni wyświetlacz smartfonu.

Użytkownik będzie mógł włożyć smartfon do okularów w taki sposób, by ekran znalazł się bezpośrednio przed jego oczami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wykorzystać moc obliczeniową, różne sensory i przede wszystkim ekran smartfonu, co przekłada się zarówno na możliwości, jak i na niższą cenę gogli.

Urządzenie o nazwie VR One ma współpracować z telefonami o przekątnej ekranu 4,7-5,2 cali, pracującymi pod kontrolą Androida oraz iOS. Okulary mają kosztować 99 dolarów, a Carl Zeiss planuje rozpoczęcie sprzedaży w grudniu tego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/zeiss-zapowiada-premiere-swych-pierwszy-gogli-virtual-reality/

Udostępnij

W Gdańsku powstanie najszybszy komputer w Polsce

Nauka i Technologie CD NIWA gdańsk Hewlett Packard HP Klaster obliczeniowy politechnika gdańska Pomorze superkomputer

Politechnika Gdańska podpisała umowę na budowę superkomputera, którego moc obliczeniowa wyniesie 1,2 PetaFLOPS. Najszybszy, działający obecnie, polski komputer ma moc obliczeniową cztery razy mniejszą. Gdański komputer powstanie w ramach projektu Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA).

Producentem sprzętu będzie firma HP, a wyposażony w 2600 procesorów komputer będzie ważył około 15 ton. Jego budowa ma się zakończyć do końca 2014 roku, a koszt wyniesie około 30 mln złotych.
Moc obliczeniowa tego sprzętu ma wspierać projekty, związane z różnymi dziedzinami biznesu i nauki, w tym m.in. z zakresu energetyki, medycyny i ochrony środowiska.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html