Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Carl Zeiss pokazał nowe gogle wirtualnej rzeczywistości

Nauka i Technologie

Niemiecka firma, specjalizująca się w produkcji sprzętu optycznego, zaprezentowała własną wersję gogli VR. Carl Zeiss, podobnie jak m.in. Samsung czy polski startup Cmoar postanowił zbudować urządzenie, w którym rolę ekranu pełni wyświetlacz smartfonu.

Użytkownik będzie mógł włożyć smartfon do okularów w taki sposób, by ekran znalazł się bezpośrednio przed jego oczami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wykorzystać moc obliczeniową, różne sensory i przede wszystkim ekran smartfonu, co przekłada się zarówno na możliwości, jak i na niższą cenę gogli.

Urządzenie o nazwie VR One ma współpracować z telefonami o przekątnej ekranu 4,7-5,2 cali, pracującymi pod kontrolą Androida oraz iOS. Okulary mają kosztować 99 dolarów, a Carl Zeiss planuje rozpoczęcie sprzedaży w grudniu tego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/zeiss-zapowiada-premiere-swych-pierwszy-gogli-virtual-reality/

Udostępnij

W Gdańsku powstanie najszybszy komputer w Polsce

Nauka i Technologie CD NIWA gdańsk Hewlett Packard HP Klaster obliczeniowy politechnika gdańska Pomorze superkomputer

Politechnika Gdańska podpisała umowę na budowę superkomputera, którego moc obliczeniowa wyniesie 1,2 PetaFLOPS. Najszybszy, działający obecnie, polski komputer ma moc obliczeniową cztery razy mniejszą. Gdański komputer powstanie w ramach projektu Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA).

Producentem sprzętu będzie firma HP, a wyposażony w 2600 procesorów komputer będzie ważył około 15 ton. Jego budowa ma się zakończyć do końca 2014 roku, a koszt wyniesie około 30 mln złotych.
Moc obliczeniowa tego sprzętu ma wspierać projekty, związane z różnymi dziedzinami biznesu i nauki, w tym m.in. z zakresu energetyki, medycyny i ochrony środowiska.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html