Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Carl Zeiss pokazał nowe gogle wirtualnej rzeczywistości

Nauka i Technologie

Niemiecka firma, specjalizująca się w produkcji sprzętu optycznego, zaprezentowała własną wersję gogli VR. Carl Zeiss, podobnie jak m.in. Samsung czy polski startup Cmoar postanowił zbudować urządzenie, w którym rolę ekranu pełni wyświetlacz smartfonu.

Użytkownik będzie mógł włożyć smartfon do okularów w taki sposób, by ekran znalazł się bezpośrednio przed jego oczami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wykorzystać moc obliczeniową, różne sensory i przede wszystkim ekran smartfonu, co przekłada się zarówno na możliwości, jak i na niższą cenę gogli.

Urządzenie o nazwie VR One ma współpracować z telefonami o przekątnej ekranu 4,7-5,2 cali, pracującymi pod kontrolą Androida oraz iOS. Okulary mają kosztować 99 dolarów, a Carl Zeiss planuje rozpoczęcie sprzedaży w grudniu tego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/zeiss-zapowiada-premiere-swych-pierwszy-gogli-virtual-reality/

Udostępnij

W Gdańsku powstanie najszybszy komputer w Polsce

Nauka i Technologie CD NIWA gdańsk Hewlett Packard HP Klaster obliczeniowy politechnika gdańska Pomorze superkomputer

Politechnika Gdańska podpisała umowę na budowę superkomputera, którego moc obliczeniowa wyniesie 1,2 PetaFLOPS. Najszybszy, działający obecnie, polski komputer ma moc obliczeniową cztery razy mniejszą. Gdański komputer powstanie w ramach projektu Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA).

Producentem sprzętu będzie firma HP, a wyposażony w 2600 procesorów komputer będzie ważył około 15 ton. Jego budowa ma się zakończyć do końca 2014 roku, a koszt wyniesie około 30 mln złotych.
Moc obliczeniowa tego sprzętu ma wspierać projekty, związane z różnymi dziedzinami biznesu i nauki, w tym m.in. z zakresu energetyki, medycyny i ochrony środowiska.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/50761,0,Powstanie_najszybszy_komputer_w_Polsce_Przekroczy_prog_PetaFLOPS-Marcin_Maj.html