Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Możliwość płacenia za soboty? Projekt w Sejmie

Finanse

Projekt ustawy zezwalającej na wypłatę wynagrodzeń za pracę w soboty złożyli w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej. Aktualnie za pracę w soboty przysługuje wolne w inny dzień tygodnia, a za pracę w niedziele – dodatkowe wynagrodzenie.

Pomysł krytykują Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, według którego Polacy już teraz pracują po 2000 godzin miesięcznie, a mieszkańcy bogatszych krajów UE 1400-1500 oraz premier Ewa Kopacz.

Popierają go pracodawcy, szczególnie małe firmy, które będą mogły dzięki temu wziąć dodatkowe zlecenia i umożliwić pracownikom dorobienie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szesc-dni-pracy-w-tygodniu-projekt-juz-w-sejmie,477001.html

Udostępnij

Wzrośnie akcyza na cygara. Bo dzielą je na porcje

Finanse akcyza cygara cygara imprezowe papierosy

W sprzedaży pojawiły się tzw. cygara imprezowe, które można pokruszyć i uzyskany tytoń przeznaczyć do zrobienia 10 papierosów. Cygaro kosztuje w detalu ok. 1,5 PLN, co pozwala uzyskać odpowiednik paczki papierosów za 1/4 ceny.

Akcyza wynosi teraz 592,49 zł za tysiąc papierosów i 280,25 zł za tysiąc cygar (przed pokruszeniem). Rząd utrzymał zdanie, że w 2015 roku akcyza na papierosy pozostanie bez zmian.

Kruszenie cygar jest kolejnym sposobem na ominięcie akcyzy po kupowaniu papierosów z przemytu i wypożyczaniu urządzeń do samodzielnego robienia papierosów na minuty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3892764,80578,gazeta-polska-codziennie-rzad-uderza-w-rynek-cygar

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3892764,80578,gazeta-polska-codziennie-rzad-uderza-w-rynek-cygar