Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Akcja ratownicza w kopalni w Mysłowicach nadal trwa

Polska

Pod ziemią wciąż znajduje się jeden górnik. Ratownicy po raz kolejny musieli przerwać poszukiwania, ponieważ sytuacja w kopalni jest niestabilna, wzrasta stężenie gazów i zagrożenie wybuchem. Prawdopodobnie w wyrobisku wybuchł też pożar. Ratownicy zejdą pod ziemię, jeśli wszystkie czynniki się ustabilizują.

Górnik jest pod ziemią już szósty dzień. Specjaliści medycyny ratunkowej twierdzą, że zaginiony wciąż może jeszcze żyć jeśli przebywa w pobliżu lutni wentylacyjnej, którą przepływa świeże powietrze.

O najważniejszych informacjach dotyczących wypadku w kopalni w Mysłowicach można przeczytać tutaj.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/2,1148337-Kopalnia-Myslowice-Wesola--Ratownicy-nie-moga-wejsc-do-wyrobiska.html

Udostępnij

MSZ publikuje dokumenty o sowieckich jeńcach

Polska historia jeńcy bolszewiccy MKC MSZ obozy pomnik rosja

w odpowiedzi na pomysł Rosji, aby zbudować w Krakowie pomnik jeńców bolszewickich. Dokumenty na temat jeńców radzieckich w Polsce w latach 1919 – 1921 przechowywane są w genewskim archiwum Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Wynika z nich jednoznacznie, że w Polsce nie było celowej eksterminacji jeńców Armii Czerwonej. Wysoka śmiertelność w obozach wynikała z trudnej sytuacji gospodarczej państwa polskiego i panujących epidemii.

MSZ opublikował cztery dokumenty w językach francuskim i angielskim. Historycy potwierdzają, że udostępnione materiały są bardzo wiarygodne, bo dokumenty przygotowywała niezależna organizacja międzynarodowa.
Dokumenty można zobaczyć pod tymi linkami:
Dokument nr 1

Dokument nr 2 

Dokument nr 3 

Dokument nr 4 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17197478/msz-odpiera-zarzuty-o-eksterminacje-jencow-radzieckich-w-polsce-publikuje-archiwalia

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17197478/msz-odpiera-zarzuty-o-eksterminacje-jencow-radzieckich-w-polsce-publikuje-archiwalia