Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cztery zamachy w Iraku i co najmniej 45 zabitych

Świat

W sobotę w Bagdadzie doszło do trzech zamachów w dzielnicach zamieszkanych przez szyitów, informuje Agencja Reuters. Jako pierwszy eksplodował samochód pułapka zabijając 11 osób i raniąc 27. Dwa następne ładunki zostały zdetonowane w dzielnicy Szula, w wyniku czego 23 osoby zmarły, a 60 odniosło obrażenia. Do czwartego zamachu doszło na targu rolniczym w miejscowości położonej 30km od Bagdadu. Zamachowiec z pasem szahida wysadził się w powietrze. Zabił 11 osób, a zranił prawie dwa razy tyle.

Na razie nikt nie przyznał się do zorganizowania zamachu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16789318,Irak__co_najmniej_45_zabitych_w_zamachach_w_rejonie.html

Udostępnij

Dżihadyści zdobyli siedzibę kurdyjskiego dowództwa

Świat dżihadyści koalicja Kobane ONZ państwo islamskie protest Syria turcja USA

w Kobane w północnej Syrii. Ataki bojowników Państwa Islamskiego na Kobane trwają już od 16 września. Początkowo przejęli 70 proc. miasta. Później Kurdowie przy wsparciu nalotów koalicji międzynarodowej zdołali wyprzeć dżihadystów z miasta. W piątek agresorzy zajęli jednak siedzibę sztabu generalnego obrońców Kobane. Kurdowie mają odciętą drogę odwrotu ponieważ bojownicy Państwa Islamskiego zajęli również syryjsko-tureckie przejście graniczne. Wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura ostrzega, że z tego powodu może dość do masakry 12 tysięcy cywilów uwięzionych w mieście i wzywa władze Turcji do wsparcia nalotów międzynarodowej koalicji, walczącej z dżihadystami poprzez interwencję na lądzie.

Turcja wyklucza jednak operację lądową, mimo że wcześniej obiecywała obronić Kobane. Nie chce dozbrajać Kurdów, których władze tureckie również uważają za terrorystów. Jako wyraz niezadowolenia Kurdowie organizują liczne protesty w Turcji i w Europie.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sztab-obrony-kobane-zdobyty-przez-dzihadystow-kurdowie-walcza-ostatkami-sil,476679.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sztab-obrony-kobane-zdobyty-przez-dzihadystow-kurdowie-walcza-ostatkami-sil,476679.html