Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wzrośnie akcyza na cygara. Bo dzielą je na porcje

Finanse

W sprzedaży pojawiły się tzw. cygara imprezowe, które można pokruszyć i uzyskany tytoń przeznaczyć do zrobienia 10 papierosów. Cygaro kosztuje w detalu ok. 1,5 PLN, co pozwala uzyskać odpowiednik paczki papierosów za 1/4 ceny.

Akcyza wynosi teraz 592,49 zł za tysiąc papierosów i 280,25 zł za tysiąc cygar (przed pokruszeniem). Rząd utrzymał zdanie, że w 2015 roku akcyza na papierosy pozostanie bez zmian.

Kruszenie cygar jest kolejnym sposobem na ominięcie akcyzy po kupowaniu papierosów z przemytu i wypożyczaniu urządzeń do samodzielnego robienia papierosów na minuty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3892764,80578,gazeta-polska-codziennie-rzad-uderza-w-rynek-cygar

Udostępnij

Wszystkie giełdy w Europie i USA w dół

Finanse giełda gpw s&p 500 USA

Trzeci z kolei tydzień spadków na GPW, S&P 500, Nasdaq, niemieckim DAX i francuskim CAC pokazują, że inwestorzy boją się o tempo wzrostu gospodarczego na świecie. Indeksy S&P 500 i Nasdaq osiągnęły najniższy poziom od maja 2012 roku, a nastrojów nie poprawiają kiepskie prognozy gospodarcze USA opublikowane w kończącym się tygodniu, doniesienia ze szczytu MFW ani umacniający się dolar.

Spadki w USA mogłyby się zatrzymać, gdyby Fed uruchomił czwartą rundę luzowania (QE4). Na GPW po ogłoszeniu przez RPP obniżki stóp procentowych nastąpił tylko chwilowy wzrost, a tydzień zamknął się na minusie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/akcje-na-gpw-tanieja-trzeci-tydzien-z-rzedu,5,0,1636357.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/akcje-na-gpw-tanieja-trzeci-tydzien-z-rzedu,5,0,1636357.html