Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wzrośnie akcyza na cygara. Bo dzielą je na porcje

Finanse

W sprzedaży pojawiły się tzw. cygara imprezowe, które można pokruszyć i uzyskany tytoń przeznaczyć do zrobienia 10 papierosów. Cygaro kosztuje w detalu ok. 1,5 PLN, co pozwala uzyskać odpowiednik paczki papierosów za 1/4 ceny.

Akcyza wynosi teraz 592,49 zł za tysiąc papierosów i 280,25 zł za tysiąc cygar (przed pokruszeniem). Rząd utrzymał zdanie, że w 2015 roku akcyza na papierosy pozostanie bez zmian.

Kruszenie cygar jest kolejnym sposobem na ominięcie akcyzy po kupowaniu papierosów z przemytu i wypożyczaniu urządzeń do samodzielnego robienia papierosów na minuty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3892764,80578,gazeta-polska-codziennie-rzad-uderza-w-rynek-cygar

Udostępnij

Wszystkie giełdy w Europie i USA w dół

Finanse giełda gpw s&p 500 USA

Trzeci z kolei tydzień spadków na GPW, S&P 500, Nasdaq, niemieckim DAX i francuskim CAC pokazują, że inwestorzy boją się o tempo wzrostu gospodarczego na świecie. Indeksy S&P 500 i Nasdaq osiągnęły najniższy poziom od maja 2012 roku, a nastrojów nie poprawiają kiepskie prognozy gospodarcze USA opublikowane w kończącym się tygodniu, doniesienia ze szczytu MFW ani umacniający się dolar.

Spadki w USA mogłyby się zatrzymać, gdyby Fed uruchomił czwartą rundę luzowania (QE4). Na GPW po ogłoszeniu przez RPP obniżki stóp procentowych nastąpił tylko chwilowy wzrost, a tydzień zamknął się na minusie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/akcje-na-gpw-tanieja-trzeci-tydzien-z-rzedu,5,0,1636357.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/akcje-na-gpw-tanieja-trzeci-tydzien-z-rzedu,5,0,1636357.html