Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wszystkie giełdy w Europie i USA w dół

Finanse

Trzeci z kolei tydzień spadków na GPW, S&P 500, Nasdaq, niemieckim DAX i francuskim CAC pokazują, że inwestorzy boją się o tempo wzrostu gospodarczego na świecie. Indeksy S&P 500 i Nasdaq osiągnęły najniższy poziom od maja 2012 roku, a nastrojów nie poprawiają kiepskie prognozy gospodarcze USA opublikowane w kończącym się tygodniu, doniesienia ze szczytu MFW ani umacniający się dolar.

Spadki w USA mogłyby się zatrzymać, gdyby Fed uruchomił czwartą rundę luzowania (QE4). Na GPW po ogłoszeniu przez RPP obniżki stóp procentowych nastąpił tylko chwilowy wzrost, a tydzień zamknął się na minusie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/akcje-na-gpw-tanieja-trzeci-tydzien-z-rzedu,5,0,1636357.html

Udostępnij

Efekt kontroli skarbowych? Możliwe 3 mld wyłudzonego VAT-u

Finanse karuzela podatkowa kontrola skarbowa ministerstwo finansow odwrócony vat vat wyłudzenia VAT-u

Trwające od czwartku zmasowane kontrole skarbowe mające wykryć wszystkie podmioty wyłudzające VAT na wirtualnym handlu elektroniką mogą dotyczyć 3 mld złotych wyłudzonego VAT-u, poinformowało Ministerstwo Finansów. Kontrolowanych jest jednocześnie 460 podmiotów.

Przedstawiciele nieuczciwych firm prowadzą między sobą wirtualną sprzedaż produktów między wieloma krajami UE, co pozwala ubiegać się o zwrot VAT-u. Po cyklu transakcji jedna z firm, zarejestrowana „na słupa”, upada, a państwo nie ma od kogo dochodzić zobowiązań podatkowych.

Handel drobną elektroniką (telefony, tablety, konsole itp.) jest obok handlu paliwami główną branżą w której dochodzi do wyłudzeń VAT-u, chociaż pojawiają się już doniesienia o stosowaniu tego samego mechanizmu na certyfikatach energetycznych. Państwa nie radzą sobie z tym mechanizmem i wprowadzają odwrócony VAT na kolejne branże, co trwa jednak dłużej niż zmiana branży przez oszustów, więc jest nieskuteczne.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/mf-oszustwa-podatkowe-w-branzy-elektronicznej-moga-siegac-3-mld-zl

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/mf-oszustwa-podatkowe-w-branzy-elektronicznej-moga-siegac-3-mld-zl