Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wszystkie giełdy w Europie i USA w dół

Finanse

Trzeci z kolei tydzień spadków na GPW, S&P 500, Nasdaq, niemieckim DAX i francuskim CAC pokazują, że inwestorzy boją się o tempo wzrostu gospodarczego na świecie. Indeksy S&P 500 i Nasdaq osiągnęły najniższy poziom od maja 2012 roku, a nastrojów nie poprawiają kiepskie prognozy gospodarcze USA opublikowane w kończącym się tygodniu, doniesienia ze szczytu MFW ani umacniający się dolar.

Spadki w USA mogłyby się zatrzymać, gdyby Fed uruchomił czwartą rundę luzowania (QE4). Na GPW po ogłoszeniu przez RPP obniżki stóp procentowych nastąpił tylko chwilowy wzrost, a tydzień zamknął się na minusie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/akcje-na-gpw-tanieja-trzeci-tydzien-z-rzedu,5,0,1636357.html

Udostępnij

Efekt kontroli skarbowych? Możliwe 3 mld wyłudzonego VAT-u

Finanse karuzela podatkowa kontrola skarbowa ministerstwo finansow odwrócony vat vat wyłudzenia VAT-u

Trwające od czwartku zmasowane kontrole skarbowe mające wykryć wszystkie podmioty wyłudzające VAT na wirtualnym handlu elektroniką mogą dotyczyć 3 mld złotych wyłudzonego VAT-u, poinformowało Ministerstwo Finansów. Kontrolowanych jest jednocześnie 460 podmiotów.

Przedstawiciele nieuczciwych firm prowadzą między sobą wirtualną sprzedaż produktów między wieloma krajami UE, co pozwala ubiegać się o zwrot VAT-u. Po cyklu transakcji jedna z firm, zarejestrowana „na słupa”, upada, a państwo nie ma od kogo dochodzić zobowiązań podatkowych.

Handel drobną elektroniką (telefony, tablety, konsole itp.) jest obok handlu paliwami główną branżą w której dochodzi do wyłudzeń VAT-u, chociaż pojawiają się już doniesienia o stosowaniu tego samego mechanizmu na certyfikatach energetycznych. Państwa nie radzą sobie z tym mechanizmem i wprowadzają odwrócony VAT na kolejne branże, co trwa jednak dłużej niż zmiana branży przez oszustów, więc jest nieskuteczne.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/mf-oszustwa-podatkowe-w-branzy-elektronicznej-moga-siegac-3-mld-zl

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/mf-oszustwa-podatkowe-w-branzy-elektronicznej-moga-siegac-3-mld-zl