Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

MFW boi się o Polskę i chce symulacji gospodarczej w UE

Gospodarka

O symulacje gospodarczą ze strony europejskich rządów, w szczególności Niemiec, apelują uczestnicy szczytu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Wszyscy uczestnicy szczytu uważają, że światowa gospodarka zwolni z powodu wzajemnych sankcji gospodarczych z Rosją i obniżyli perspektywy wzrostu wielu krajów UE.

W Polsce w 2015 wzrost gospodarczy prognozowany jest przez MFW na 3,2%, ale Polsce może zagrozić powrót recesji w krajach strefy euro, a co za tym idzie kurczenie się tych – ważnych dla nas – gospodarek. MFW debatuje nad tym, jak zachęcić Europę, zwłaszcza Niemcy, do symulacji gospodarczej, ale na razie nie poinformowano o konkretnych działaniach.

Podczas odbywającego się właśnie szczytu MFW odbywającego się w Waszyngtonie spotykają się ministrowie finansów i szefowie banków centralnych z całego świata. Szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest od 2011 roku Christine Lagarde, była Minister Finansów Francji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.imf.org/external/np/speeches/2014/101014.htm

Udostępnij

Eksport rośnie. Więcej do UE, mniej na Wschód

Gospodarka business centre club stanisław gomułka

Eksport wyniósł 441 mld złotych między styczniem a sierpniem 2014 i wzrósł o 4,6% względem analogicznego okresu w 2013 roku, podał GUS.

Z 9,4% do 7,6% spadł eksport do krajów Europy Środkowo-Wschodniej, definiowanej przez GUS jako Rosja, Ukraina, Albania, Białoruś i Mołdawia, wzrósł natomiast eksport do UE (z 75% do 76,7%).

Import wyniósł 445 mld złotych w tym samym czasie (był o 4,4% większy niż w 2013). Nadal importujemy więcej niż eksportujemy, ale różnica spadła z 4.791 mld złotych do 4.124 mld złotych.

Niewielki wzrost importu i eksportu może zwiastować zwiększenie roli popytu krajowego na wzrost gospodarczy w najbliższych latach, uważa prof. Stanisław Gomułka, Główny ekonomista Business Centre Club (BCC).

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3892414,2758,ekonomisci-eksport-netto-nie-ciagnie-juz-gospodarki

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3892414,2758,ekonomisci-eksport-netto-nie-ciagnie-juz-gospodarki