Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja chce zlikwidować stowarzyszenie Memoriał

Europa

zajmujące się monitorowaniem przestrzegania praw człowieka oraz dokumentowaniem zbrodni stalinowskich. Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej złożyło taki wniosek do Sądu Najwyższego. Sąd wyznaczył rozprawę na 13 listopada.

W czerwcu tego roku prezydent Władimir Putin podpisał poprawkę do ustawy, która umożliwia Ministerstwu Sprawiedliwości wpisywanie organizacji pozarządowych na listę „zagranicznych agentów” pod warunkiem, że utrzymują się ze środków finansowych z zagranicy. Rosyjski Sąd Konstytucyjny orzekł, że ustawa jest zgodna z konstytucją. Organizacja Memoriał nie chce się zgodzić na taki zapis ponieważ nie uważa się za zagranicznego agenta.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosyjskie-ministerstwo-zlozylo-wniosek-o-likwidacje-memorialu-dokumentujacego-zbrodnie-stalinowskie,476690,s.html

Udostępnij

Ponad 4 tys. rosyjskich żołnerzy zginęło na wschodzie

Europa rosja ukraina wojsko zabici żołnierze

Ukrainy, poinformowała rosyjska aktywistka Jelena Wasiliewa. W samych walkach o lotnictwo w Doniecku mialo zginąć od 400 do 700 żołnierzy. Wasiliewa twierdzi, że ciała zabitych wywożone są z Ukrainy ciężarówkami z pomocą humanitarną. Według oficjalnej wersji Kremla rosyjscy żołnierze biorą urlopy z armii i na ochotnika jadą walczyć na Ukrainę. Według Wasiliewej są zmuszani do walki, a ci, którzy próbują unikać wyjazdu traktowani są jak dezerterzy.
Rosyjską armię tworzą, tak jak niegdyś w Polsce, poborowi brani do wojska w ramach obowiązkowej służby wojskowej. Tylko oficerowie i starsi podoficerowie są zawodowymi żołnierzami.
Jelena Wasiliewa jest założycielką grupy zajmującej się losem żołnierzy rosyjskich zmuszanych do walki na Ukrainie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16785873,Rosyjska_aktywistka__Na_Ukrainie_zginelo_4_tys__zolnierzy.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16785873,Rosyjska_aktywistka__Na_Ukrainie_zginelo_4_tys__zolnierzy.html