Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja chce zlikwidować stowarzyszenie Memoriał

Europa

zajmujące się monitorowaniem przestrzegania praw człowieka oraz dokumentowaniem zbrodni stalinowskich. Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej złożyło taki wniosek do Sądu Najwyższego. Sąd wyznaczył rozprawę na 13 listopada.

W czerwcu tego roku prezydent Władimir Putin podpisał poprawkę do ustawy, która umożliwia Ministerstwu Sprawiedliwości wpisywanie organizacji pozarządowych na listę „zagranicznych agentów” pod warunkiem, że utrzymują się ze środków finansowych z zagranicy. Rosyjski Sąd Konstytucyjny orzekł, że ustawa jest zgodna z konstytucją. Organizacja Memoriał nie chce się zgodzić na taki zapis ponieważ nie uważa się za zagranicznego agenta.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosyjskie-ministerstwo-zlozylo-wniosek-o-likwidacje-memorialu-dokumentujacego-zbrodnie-stalinowskie,476690,s.html

Udostępnij

Ponad 4 tys. rosyjskich żołnerzy zginęło na wschodzie

Europa rosja ukraina wojsko zabici żołnierze

Ukrainy, poinformowała rosyjska aktywistka Jelena Wasiliewa. W samych walkach o lotnictwo w Doniecku mialo zginąć od 400 do 700 żołnierzy. Wasiliewa twierdzi, że ciała zabitych wywożone są z Ukrainy ciężarówkami z pomocą humanitarną. Według oficjalnej wersji Kremla rosyjscy żołnierze biorą urlopy z armii i na ochotnika jadą walczyć na Ukrainę. Według Wasiliewej są zmuszani do walki, a ci, którzy próbują unikać wyjazdu traktowani są jak dezerterzy.
Rosyjską armię tworzą, tak jak niegdyś w Polsce, poborowi brani do wojska w ramach obowiązkowej służby wojskowej. Tylko oficerowie i starsi podoficerowie są zawodowymi żołnierzami.
Jelena Wasiliewa jest założycielką grupy zajmującej się losem żołnierzy rosyjskich zmuszanych do walki na Ukrainie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16785873,Rosyjska_aktywistka__Na_Ukrainie_zginelo_4_tys__zolnierzy.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16785873,Rosyjska_aktywistka__Na_Ukrainie_zginelo_4_tys__zolnierzy.html