Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

MSZ publikuje dokumenty o sowieckich jeńcach

Polska

w odpowiedzi na pomysł Rosji, aby zbudować w Krakowie pomnik jeńców bolszewickich. Dokumenty na temat jeńców radzieckich w Polsce w latach 1919 – 1921 przechowywane są w genewskim archiwum Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Wynika z nich jednoznacznie, że w Polsce nie było celowej eksterminacji jeńców Armii Czerwonej. Wysoka śmiertelność w obozach wynikała z trudnej sytuacji gospodarczej państwa polskiego i panujących epidemii.

MSZ opublikował cztery dokumenty w językach francuskim i angielskim. Historycy potwierdzają, że udostępnione materiały są bardzo wiarygodne, bo dokumenty przygotowywała niezależna organizacja międzynarodowa.
Dokumenty można zobaczyć pod tymi linkami:
Dokument nr 1

Dokument nr 2 

Dokument nr 3 

Dokument nr 4 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17197478/msz-odpiera-zarzuty-o-eksterminacje-jencow-radzieckich-w-polsce-publikuje-archiwalia

Udostępnij

Jesteśmy gotowi na ebolę albo nie gotowi

Polska ebola

Sprzeczne komunikaty wysyłają w sprawie gotowości Polski do epidemii eboli krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban i minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Minister zapewnia, że w Polsce jest przygotowanych 2 tys. łóżek na oddziałach zakaźnych, lekarze są przygotowani na epidemię, a zapasy środków ochrony osobistej są wystarczające i będą zwiększane.
Krajowy konsultant wątpi natomiast w przygotowanie lekarzy do epidemii oraz ich gotowość do leczenia chorych. „Nie ma procedur, warunków i skafandrów”, stwierdził. Po spotkaniu z ministrem wycofał się z części tych diagnoz.
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od początku epidemii wirusem eboli zaraziło się prawie 8,4 tys. osób; a zmarło ponad 4 tys.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ebola/fakty/news-krajowy-konsultant-ds-chorob-zakaznych-lagodzi-stanowisko-ws,nId,1534319#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ebola/fakty/news-krajowy-konsultant-ds-chorob-zakaznych-lagodzi-stanowisko-ws,nId,1534319#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox