Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

MSZ publikuje dokumenty o sowieckich jeńcach

Polska

w odpowiedzi na pomysł Rosji, aby zbudować w Krakowie pomnik jeńców bolszewickich. Dokumenty na temat jeńców radzieckich w Polsce w latach 1919 – 1921 przechowywane są w genewskim archiwum Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Wynika z nich jednoznacznie, że w Polsce nie było celowej eksterminacji jeńców Armii Czerwonej. Wysoka śmiertelność w obozach wynikała z trudnej sytuacji gospodarczej państwa polskiego i panujących epidemii.

MSZ opublikował cztery dokumenty w językach francuskim i angielskim. Historycy potwierdzają, że udostępnione materiały są bardzo wiarygodne, bo dokumenty przygotowywała niezależna organizacja międzynarodowa.
Dokumenty można zobaczyć pod tymi linkami:
Dokument nr 1

Dokument nr 2 

Dokument nr 3 

Dokument nr 4 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17197478/msz-odpiera-zarzuty-o-eksterminacje-jencow-radzieckich-w-polsce-publikuje-archiwalia

Udostępnij

Jesteśmy gotowi na ebolę albo nie gotowi

Polska ebola

Sprzeczne komunikaty wysyłają w sprawie gotowości Polski do epidemii eboli krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban i minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Minister zapewnia, że w Polsce jest przygotowanych 2 tys. łóżek na oddziałach zakaźnych, lekarze są przygotowani na epidemię, a zapasy środków ochrony osobistej są wystarczające i będą zwiększane.
Krajowy konsultant wątpi natomiast w przygotowanie lekarzy do epidemii oraz ich gotowość do leczenia chorych. „Nie ma procedur, warunków i skafandrów”, stwierdził. Po spotkaniu z ministrem wycofał się z części tych diagnoz.
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od początku epidemii wirusem eboli zaraziło się prawie 8,4 tys. osób; a zmarło ponad 4 tys.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ebola/fakty/news-krajowy-konsultant-ds-chorob-zakaznych-lagodzi-stanowisko-ws,nId,1534319#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ebola/fakty/news-krajowy-konsultant-ds-chorob-zakaznych-lagodzi-stanowisko-ws,nId,1534319#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox