Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Tesla pokazała elektryczną limuzynę z autopilotem

Nauka i Technologie

Wyspecjalizowana w produkcji elektrycznych samochodów firma Tesla Motors zaprezentowała nowy model. P85D przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 3,5 sekundy, a każda z jego osi ma własny napęd w postaci silnika elektrycznego.

Sterująca pojazdem elektronika potrafi samodzielnie zaparkować, śledzi m.in. znaki drogowe i światła uliczne, a w sytuacji, gdy kierowca nie reaguje na zbliżające się zagrożenie jest w stanie zatrzymać pojazd. Samochód został również wyposażony w funkcję, dzięki której automatycznie powraca na pas ruchu, jeśli kierowca przez przypadek zacznie z niego zjeżdżać. Cena P85D ma zaczynać się od 120 tys. dolarów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dailytech.com/Tesla+Motors+Unveils+Ultra+Quick+AllWheelDrive+Model+S+P85D+New+Autonomous+Features/article36700.htm

Udostępnij

Telewizja Polska wdraża Regionalny System Ostrzegania

Nauka i Technologie Kablówka Regionalny System Ostrzegania Telegazeta telewizja Telewizja cyfrowa Telewizja kablowa Telewizja naziemna Telewizja Polska tvp

Ważne komunikaty dotyczące bezpieczeństwa obywateli pojawią się na ekranach polskich telewizorów za sprawą Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Dzięki porozumieniu pomiędzy Telewizją Polską a organizacją zrzeszającą operatorów sieci kablowych, dostęp do ostrzeżeń RSO uzyskają również klienci kablówek, czyli około jedna trzecia polskich telewidzów. RSO to inicjatywa, której zadaniem jest przekazywanie ważnych dla obywateli informacji, m.in. o zagrożeniach.

Komunikaty o nich mogą pojawić się w formie graficznej na ekranie telewizora, jako dodatkowa ścieżka dźwiękowa nałożona na aktualnie nadawany program, a także w telegazecie, na stronach internetowych urzędów wojewódzkich oraz – dzięki specjalnej aplikacji – w smartfonach użytkowników systemów iOS, Android i Windows Phone. Planowane jest również wprowadzenie lokalnych ostrzeżeń, rozsyłanych za pomocą SMS-ów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.pl/centrum-informacji/informacje-dla-mediow/komunikaty-centrum-informacji/regionalny-system-ostrzegania-rso-w-sieciach-kablowych-operatorow-pike/17153275

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.pl/centrum-informacji/informacje-dla-mediow/komunikaty-centrum-informacji/regionalny-system-ostrzegania-rso-w-sieciach-kablowych-operatorow-pike/17153275