Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rząd chce przejąć 75.000 firm. Żeby je zamknąć

Gospodarka

Przejęcia 75.000 spółek, które nie prowadzą aktywnej działalności a znajdują się w Krajowym Rejestrze Sądowym albo prowadzą działalność, ale nie znajdują się w KRS chce Ministerstwo Sprawiedliwości. Spółki miałyby zostać wywłaszczone, przekazane samorządom, a następnie wykreślenie z KRS-u, czyli w praktyce zamknięcie.

Oficjalnym powodem jest obniżenie kosztów wyczyszczenia KRS-u: likwidacja 75.000 spółek kosztowałaby co najmniej 375 milionów złotych, a wywłaszczenie i wykreślenie poniżej 20 milionów. Jednocześnie samorządy mogą przejąć majątek spółek.

Wywłaszczenie miałoby wejść w życie 31 grudnia 2015 roku, o ile okaże się zgodne z konstytucją.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/rzad-wywlaszczy-tysiace-polskich-firm-wszystko-przez-krs_a18080

Udostępnij

Składki od zleceń „na już”. Wszyscy na nie.

Gospodarka mateusz szczure ministerstwo finansow składki umowa zlecenia ZUS

Oskładkowania umów zlecenia tak jak etatu od stycznia 2015 roku domaga się Minister Finansów, Mateusz Szczurek, który założył 340 milionów złotych przychodu ZUS-u z tego tytułu.

Przeciwko powiększaniu kosztów pracy są tradycyjnie przedsiębiorcy, ale również związki zawodowe oraz ZUS, który nie jest w stanie dostosować do zmian systemu informatycznego w ciągu 2,5 miesiąca.

Po wczorajszej publikacji BizToku, Ministerstwo Gospodarki zaznaczyło w komunikacie prasowym, że składki pozostaną bez wpływu na budżet, gdyż zasilą konto ZUS-u. Bezpośrednio jest to prawda, jednak ponieważ ZUS jest finansowany z budżetu, to dotacja dla ZUS z budżetu może być niższa o tę kwotę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/szturm-ministra-szczurka-skladek-od-umowzlecen-domaga-sie-natychmiast_a18051

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/szturm-ministra-szczurka-skladek-od-umowzlecen-domaga-sie-natychmiast_a18051