Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Olej napędowy można kupić za mniej niż 5 złotych

Finanse

Diesel jest najtańszy od września 2011 roku licząc po cenach detalicznych – średnio kosztuje dziś 5,19 PLN za litr, ale są stacje, na których cena spadła poniżej 5 złotych. Najtaniej jest w dolnośląskim, średnio 5,15 PLN za litr, najdrożej w zachodniopomorskim  – 5,29 PLN.

Benzyna E95 jest od maja 2014 nieco droższa od oleju napędowego o kilkanaście groszy. Gaz LPG kosztuje 2,60 zł za litr.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nafta.wnp.pl/ceny_paliw/

Udostępnij

Zamrozimy ceny niektórych „istotnych produktów”

Finanse ceny żywności Denis Maturow embargo rosja sankcje wzrost cen zamrożenie cen

jeśli inflacja wzrośnie powyżej 30 proc., zapowiedział minister handlu Rosji Denis Maturow w wywiadzie zamieszczonym przez rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta”. Jego resort monitoruje ceny 40 produktów uznanych za istotne. Jakie to konkretnie produkty, Maturow nie ujawnił. Rosyjskie prawo pozwala rządowi zamrozić na 90 dni cenę dowolnego produktu.
Inflacja i braki na rynku artykułów spożywczych objętych embargiem, wywołują silny wzrost cen. Inflacja liczona rok do roku wyniosła we wrześniu 8 proc. Znacznie mocniej wzrosły ceny. Federalna Służba Statystki Państwowej Rosstat podała w poniedziałek, że ceny żywności wzrosły we wrześniu o 11,4 proc. Ceny mięsa wzrosły o 16,8 proc., ryby podrożały o 14,1 proc., nabiał o 16,2 proc., owoce i warzywa o 6,1 proc. „The Moscow Times” podał, że we wrześniu najbardziej zdrożało masło, którego cena wzrosła o 22,5 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/rosja-moze-zamrozic-ceny-w-razie-znacznego-wzrostu-inflacji,106243.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/rosja-moze-zamrozic-ceny-w-razie-znacznego-wzrostu-inflacji,106243.html