Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zamrozimy ceny niektórych „istotnych produktów”

Finanse

jeśli inflacja wzrośnie powyżej 30 proc., zapowiedział minister handlu Rosji Denis Maturow w wywiadzie zamieszczonym przez rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta”. Jego resort monitoruje ceny 40 produktów uznanych za istotne. Jakie to konkretnie produkty, Maturow nie ujawnił. Rosyjskie prawo pozwala rządowi zamrozić na 90 dni cenę dowolnego produktu.
Inflacja i braki na rynku artykułów spożywczych objętych embargiem, wywołują silny wzrost cen. Inflacja liczona rok do roku wyniosła we wrześniu 8 proc. Znacznie mocniej wzrosły ceny. Federalna Służba Statystki Państwowej Rosstat podała w poniedziałek, że ceny żywności wzrosły we wrześniu o 11,4 proc. Ceny mięsa wzrosły o 16,8 proc., ryby podrożały o 14,1 proc., nabiał o 16,2 proc., owoce i warzywa o 6,1 proc. „The Moscow Times” podał, że we wrześniu najbardziej zdrożało masło, którego cena wzrosła o 22,5 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/rosja-moze-zamrozic-ceny-w-razie-znacznego-wzrostu-inflacji,106243.html

Udostępnij

Rosja proponuje Indiom udziały w dwóch złożach ropy

Finanse finansowanie Indie rosja Rosnieft sankcje Stany Zjednoczone UE Unia Europejska USA złoża ropy

przygotowywanych do eksploatacji na Syberii, podaje Reuters. Rosnieft gotów jest sprzedać 49 proc. udziałów w złożu jurubczeno-tochomskim, którego eksploatacja ma zacząć się w 2017 roku oraz 10 proc. udziałów w złożu wankorskim.
Anonimowy rosyjski informator Reutersa powiedział agencji, że rosyjskie władze chcą w ten sposób zademonstrować zachodowi, że sankcje nie wyrządzają im szkody, bo mają do dyspozycji innych partnerów, którzy sfinansują ich przedsięwzięcia naftowe.
Jak pisaliśmy we wrześniu sankcje nałożone na Rosję przez USA i Unię Europejska objęły rosyjski Rosnieft, który zajmuje się eksploatacją złóż ropy. Sankcje odcinają rosyjski koncern nie tylko od nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii, ale też od zachodnich źródeł finansowania.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/827513,rosja-proponuje-indiom-udzialy-w-zlozach-ropy-na-syberii-oni-potrzebuja-pieniedzy.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/827513,rosja-proponuje-indiom-udzialy-w-zlozach-ropy-na-syberii-oni-potrzebuja-pieniedzy.html