Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dwie ważne nieoficjalne podróże zagraniczne Ewy Kopacz

Europa

najpierw do Berlina, a później do Paryża. Premier polskiego rządu spotka się dzisiaj z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Będą rozmawiać o bieżących kwestiach europejskich, kryzysie na Ukrainie oraz o stosunkach dwustronnych. Ewa Kopacz ma nadzieję, że relacje polsko-niemieckie zostaną odświeżone po ostatnich nieporozumieniach dotyczących zbyt łagodnego podejścia Berlina wobec Kremla.
Ze stolicy Niemiec premier Kopacz uda się do Paryża na spotkanie z prezydentem Francois Hollande’em. Tematy rozmów będą podobne do tych w Berlinie.

W kontekście październikowego szczytu UE podczas rozmów Ewy Kopacz z przywódcami Francji i Niemiec ważny będzie temat pakietu klimatycznego. Podejścia obu państw i Polski do tej sprawy różnią się od siebie. Polska nie zgadza się na proponowaną wielkość redukcji emisji CO2. Byłoby to zbyt duże obciążenie dla naszej gospodarki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16774889,Kopacz_z_Merkel_o_Ukrainie_i_emisji_dwutlenku_wegla.html

Udostępnij

Koszt odbudowy Donbasu to ok. 670 mln euro

Europa adaptacja donbas euro hrywna Johannes Hahn odbudowa pomoc finansowa UE ukraina Wołodymyr Hrojsman

– według wicepremiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana. Ta kwota obejmuje nie tylko odbudowę, ale również reintegrację z resztą kraju i ponowną adaptację społeczną tego terytorium. Hrojsman rozmawiał na temat pomocy dla Ukrainy na spotkaniu z komisarzem UE ds. polityki regionalnej Johannesem Hahnem.

Temat pomocy finansowej powraca. Rozmowy o niej toczyły się już na spotkaniu ambasadorów krajów europejskich, USA i Kanady w Kijowie. Wtedy nie wyznaczono jeszcze konkretnych dat ani sumy pieniężnej.

Obecna kwota 670 mln euro (ok. 11 mld hrywien) to tylko wstępne wyliczenia. Duży wpływ na wielkość tej kwoty ma kurs ukraińskiej waluty, który w ostatnim czasie mocno spadł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1147589.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/1147589.html