Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Google Glass pomoże policji w identyfikacji przechodniów

Nauka i Technologie

Google Glass będzie pomagać policjantom z Dubaju w wypatrywaniu i zatrzymywaniu podejrzanych osób. Dzięki elektronicznym okularom funkcjonariusz rozglądając się, będzie automatycznie skanował znajdujące się w zasięgu wzroku twarze, co ułatwi znalezienie osób, które należy zatrzymać.

Rozwiązanie to jest sprzeczne z polityką Google’a, który w swoim sklepie z aplikacjami ogranicza dostępność aplikacji pozwalających na automatyczne rozpoznawanie twarzy. W związku z tym stosowane w Dubaju oprogramowanie będzie prawdopodobnie przeznaczone do użytku wewnętrznego lokalnej policji.

Warto nadmienić, że korzystający z Google Glass policjant będzie mógł w dyskretny sposób robić zdjęcia. Jest to możliwe dzięki funkcji, pozwalającej na sterowanie wbudowaną kamerą za pomocą mrugnięć okiem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.fudzilla.com/home/item/35961-dubai-cops-spot-criminals-with-google-glass

Udostępnij

Europejski satelita Sentinel-1A jest gotowy do pracy

Nauka i Technologie Badania Kosmosu Copernicus Eksploracja Kosmosu ESA europejska agencja kosmiczna Kosmiczne śmieci kosmos radary satelita Sentinel-1A

Dobiegła końca faza testowa misji satelity Sentinel-1A, wyniesionego na orbitę w ramach programu Copernicus 3 kwietnia 2014 roku siłami Europejskiej Agencji Kosmicznej. Przez ostatnie miesiące satelita znajdował się pod kontrolą zespołu konstrukcyjnego i testowego, który upewniał się, że wszystkie urządzenia pokładowe działają poprawnie.

Misja Sentinela pokazała przy okazji, jak dużym problemem są kosmiczne śmieci, czyli orbitujące pozostałości po różnych obiektach, wynoszonych w przeszłości w Kosmos. Aby uniknąć zderzenia z nimi, zespół kontrolujący satelitę musiał wykonać do tej pory osiem manewrów antykolizyjnych.

Od poniedziałku Sentinel-1A rozpocznie dostarczanie obrazów radarowych Ziemi, potrzebnych do badań związanych min. z oceanami, pokrywą lodową czy katastrofami naturalnymi. Planowany czas działania satelity jest oceniany na 7 do 12 lat.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.money.pl/artykul/satelita-sentinel-1a-gotowy-do-dzialania,54,0,1634870.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.money.pl/artykul/satelita-sentinel-1a-gotowy-do-dzialania,54,0,1634870.html