Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Syria ma jeszcze cztery instalacje broni chemicznej

Świat

– informuje Holenderka Sigrid Kaag, stojąca na czele wspólnej komisji Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej i ONZ. W trzech zakładach prowadzone są badania nad bronią chemiczną, a w czwartym odbywa się jej produkcja. Rząd w Damaszku ukrywał do tej pory ich istnienie.

W 2013 roku w ataku chemicznym w pobliżu Damaszku zginęło ponad tysiąc osób. Po tym wydarzeniu wskutek nacisków międzynarodowych Syria zniszczyła swoją broń chemiczną. We wrześniu tego roku zaczęły docierać jednak informacje, że siły Baszara al-Asada znów użyły broni na bazie chloru. Najnowsze dowody przedstawione przez Sigrid Kaag wskazują na to, że syryjski reżim nadal ukrywa broń chemiczną i przedsiębiorstwa ją produkujące. Rząd w Damaszku nie skomentował tych doniesień.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/cztery-nowe-instalacje-broni-chemicznej-co-jeszcze-ukrywa-asad,475621,s.html

Udostępnij

Turcja prosi USA o więcej nalotów na dżihadystów

Świat Ankara interwencja zrojna Kobane naloty operacja lądowa protesty Recep Tayyig Erdogan Syria turcja turecki parlament USA

żeby zapobiec całkowitemu zdobyciu przez nich przygranicznego miasta Kobane zamieszkanego przez Kurdów. Wczoraj informowaliśmy, że bojownicy przejęli już 70 procent kurdyjskiego miasta. Według prezydenta Turcji Recepa Tayyiga Erdogana do walki przeciwko Państwu Islamskiemu oprócz nalotów potrzebna jest też operacja lądowa. Tureckie wojsko jest gotowe do interwencji na terenie Syrii. Jest na to zgoda parlamentu, ale Ankara nie chce wykonywać żadnych ryzykownych kroków. W związku z tym Kurdowie urządzają w tureckich miastach krwawe protesty, bo nie podoba im się bezczynność Turcji. W zamieszkach z policją zginęło już co najmniej 12 osób.

Od początku lipca pozycje islamistów bombardują amerykańskie myśliwce. Do nalotów przyłączyły się też Wielka Brytania, Francja i Holandia. Wczoraj zgodę na udział sił powietrznych w międzynarodowej koalicji wyraził też kanadyjski parlament.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kto-uratuje-kobane-turcja-chce-od-usa-wiecej-nalotow,475531.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kto-uratuje-kobane-turcja-chce-od-usa-wiecej-nalotow,475531.html