Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Syria ma jeszcze cztery instalacje broni chemicznej

Świat

– informuje Holenderka Sigrid Kaag, stojąca na czele wspólnej komisji Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej i ONZ. W trzech zakładach prowadzone są badania nad bronią chemiczną, a w czwartym odbywa się jej produkcja. Rząd w Damaszku ukrywał do tej pory ich istnienie.

W 2013 roku w ataku chemicznym w pobliżu Damaszku zginęło ponad tysiąc osób. Po tym wydarzeniu wskutek nacisków międzynarodowych Syria zniszczyła swoją broń chemiczną. We wrześniu tego roku zaczęły docierać jednak informacje, że siły Baszara al-Asada znów użyły broni na bazie chloru. Najnowsze dowody przedstawione przez Sigrid Kaag wskazują na to, że syryjski reżim nadal ukrywa broń chemiczną i przedsiębiorstwa ją produkujące. Rząd w Damaszku nie skomentował tych doniesień.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/cztery-nowe-instalacje-broni-chemicznej-co-jeszcze-ukrywa-asad,475621,s.html

Udostępnij

Turcja prosi USA o więcej nalotów na dżihadystów

Świat Ankara interwencja zrojna Kobane naloty operacja lądowa protesty Recep Tayyig Erdogan Syria turcja turecki parlament USA

żeby zapobiec całkowitemu zdobyciu przez nich przygranicznego miasta Kobane zamieszkanego przez Kurdów. Wczoraj informowaliśmy, że bojownicy przejęli już 70 procent kurdyjskiego miasta. Według prezydenta Turcji Recepa Tayyiga Erdogana do walki przeciwko Państwu Islamskiemu oprócz nalotów potrzebna jest też operacja lądowa. Tureckie wojsko jest gotowe do interwencji na terenie Syrii. Jest na to zgoda parlamentu, ale Ankara nie chce wykonywać żadnych ryzykownych kroków. W związku z tym Kurdowie urządzają w tureckich miastach krwawe protesty, bo nie podoba im się bezczynność Turcji. W zamieszkach z policją zginęło już co najmniej 12 osób.

Od początku lipca pozycje islamistów bombardują amerykańskie myśliwce. Do nalotów przyłączyły się też Wielka Brytania, Francja i Holandia. Wczoraj zgodę na udział sił powietrznych w międzynarodowej koalicji wyraził też kanadyjski parlament.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kto-uratuje-kobane-turcja-chce-od-usa-wiecej-nalotow,475531.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kto-uratuje-kobane-turcja-chce-od-usa-wiecej-nalotow,475531.html