Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Syria ma jeszcze cztery instalacje broni chemicznej

Świat

– informuje Holenderka Sigrid Kaag, stojąca na czele wspólnej komisji Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej i ONZ. W trzech zakładach prowadzone są badania nad bronią chemiczną, a w czwartym odbywa się jej produkcja. Rząd w Damaszku ukrywał do tej pory ich istnienie.

W 2013 roku w ataku chemicznym w pobliżu Damaszku zginęło ponad tysiąc osób. Po tym wydarzeniu wskutek nacisków międzynarodowych Syria zniszczyła swoją broń chemiczną. We wrześniu tego roku zaczęły docierać jednak informacje, że siły Baszara al-Asada znów użyły broni na bazie chloru. Najnowsze dowody przedstawione przez Sigrid Kaag wskazują na to, że syryjski reżim nadal ukrywa broń chemiczną i przedsiębiorstwa ją produkujące. Rząd w Damaszku nie skomentował tych doniesień.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/cztery-nowe-instalacje-broni-chemicznej-co-jeszcze-ukrywa-asad,475621,s.html

Udostępnij

Turcja prosi USA o więcej nalotów na dżihadystów

Świat Ankara interwencja zrojna Kobane naloty operacja lądowa protesty Recep Tayyig Erdogan Syria turcja turecki parlament USA

żeby zapobiec całkowitemu zdobyciu przez nich przygranicznego miasta Kobane zamieszkanego przez Kurdów. Wczoraj informowaliśmy, że bojownicy przejęli już 70 procent kurdyjskiego miasta. Według prezydenta Turcji Recepa Tayyiga Erdogana do walki przeciwko Państwu Islamskiemu oprócz nalotów potrzebna jest też operacja lądowa. Tureckie wojsko jest gotowe do interwencji na terenie Syrii. Jest na to zgoda parlamentu, ale Ankara nie chce wykonywać żadnych ryzykownych kroków. W związku z tym Kurdowie urządzają w tureckich miastach krwawe protesty, bo nie podoba im się bezczynność Turcji. W zamieszkach z policją zginęło już co najmniej 12 osób.

Od początku lipca pozycje islamistów bombardują amerykańskie myśliwce. Do nalotów przyłączyły się też Wielka Brytania, Francja i Holandia. Wczoraj zgodę na udział sił powietrznych w międzynarodowej koalicji wyraził też kanadyjski parlament.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kto-uratuje-kobane-turcja-chce-od-usa-wiecej-nalotow,475531.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kto-uratuje-kobane-turcja-chce-od-usa-wiecej-nalotow,475531.html