Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ratownicy schodzą po ostatniego górnika, stan dwóch

Polska

rannych przebywających w szpitalu pogarsza się i jest przez lekarzy określany jako krytyczny.

Pod ziemią ciągle znajduje się jeden górnik. Akcja ratownicza została wznowiona dzisiaj przed południem. Wcześniej stężenia gazów wybuchowych w miejscu, gdzie prawdopodobnie przebywa zaginiony górnik, były zbyt wysokie, żeby ktokolwiek mógł bezpiecznie zejść pod ziemię. Dwa zastępy ratowników mają do pokonania 700m w bardzo trudnych warunkach i bez sprzętu mechanicznego. Jeśli zaginiony górnik ukrył się w lutniociągu (przewód doprowadzający świeże powietrze), to cały czas jest nadzieja, że przeżył.

W kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w poniedziałek wieczorem do zapalenia się metanu. Do szpitala trafiło 29 górników. 18 z nich wciąż przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śląskich – stan pięciu jest ciężki, a dwóch krytyczny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1251946,Wypadek-w-kopalni-Ratownicy-schodza-pod-ziemie-Zawsze-idziemy-po-zywego

Udostępnij

Przywrócił część zlikwidowanych sądów rejonowych

Polska cezary grabarczyk minister sprawiedliwości prezydent reforma gowina rozporządzenie sądy rejonowe ustawa obywatelska weto

minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. Podpisał we wtorek rozporządzenie, które odtworzy do początku 2016 roku 75 zlikwidowanych jednostek rejonowych. Proces przywracania resort sprawiedliwości podzieli na dwa etapy. W pierwszym reaktywowanych zostanie 41 placówek z dniem 1 stycznia 2015r. Drugi zakończy się rok później przywróceniem 34 sądów.

79 sądów rejonowych usunął minister sprawiedliwości Jarosław Gowin na początku 2013 roku. Przekształcono je w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Ta zmiana spotkała się z ogromną krytyką opozycji, a nawet koalicjantów z PSL. Politycy przeciwni tej reformie uchwalili więc obywatelską ustawę, przywracającą zlikwidowane sądy. Prezydent jednak jej nie podpisał i skierował do Sejmu swój projekt. Ustawa Bronisława Komorowskiego pozwala na podstawie sprecyzowanych przesłanek tworzyć i likwidować sądy rejonowe samemu ministrowi sprawiedliwości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16767261,Reforma_Gowina_do_kosza__Grabarczyk_przywraca_czesc.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16767261,Reforma_Gowina_do_kosza__Grabarczyk_przywraca_czesc.html