Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polak miał przeciętnie 1 299 zł miesięcznie

Finanse

w 2013 roku, prawie dwa razy więcej niż 10 lat temu i 0,7 proc. więcej niż w roku 2012, informuje „Forsal.pl” powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego. Przeciętne wydatki na jedną osobę w gospodarstwie domowym wynosiły w zeszłym roku 1062 zł, jeśli uwzględnić inflację tyle samo, co rok wcześniej
Przez ostatnie 10 lat dochody w przeliczeniu na osobę rosły szybciej niż tak samo przeliczane wydatki. W 2003 roku przeciętny Polak wydawał 95,2 proc. dochodów, w 2013 – 81,7 proc.
Najmniejsze wydatki w porównaniu z dochodami zanotowane zostały wśród rolników: dochód jednej osoby wynosił w tej grupie 1156 zł, ale wydatki tylko 68 proc. Największą część dochodów – 94 proc. – wydawały gospodarstwa domowe rencistów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/827053,ile-zarobili-polacy-w-2013-r-w-portfelu-zostaje-coraz-wiecej.html

Udostępnij

Światowy system finansowy SWIFT nie zablokuje Rosji

Finanse Bruksela Iran KE Komisja Europejska parlament europejski rosja Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication SWIFT

Nie ulegniemy politycznym naciskom i nie odetniemy Rosji od światowego systemu rozliczeń finansowych, napisało we wczorajszym oświadczeniu Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej). Tylko Komisja Europejska może narzucić stowarzyszeniu odcięcie Rosji od sieci rozliczeń finansowych.
Jak pisaliśmy 19 września uchwałę domagająca się odcięcia Rosji od systemu rozliczeń podjął Parlament Europejski na wniosek Wielkiej Brytanii. Komisja Europejska dotąd nie wypowiedziała się w tej sprawie. Wczorajsze oświadczenie ujawnia, że na samą organizację wywierane były zakulisowe naciski.
Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi, wykorzystując sieci komputerowe. Wartość transakcji wynosi ponad 6 mld dolarów dziennie. Do Stowarzyszenia utworzonego w Brukseli w 1973 roku przez 239 banków z 15 krajów świata należy dziś blisko 10 tys. podmiotów finansowych z 210 krajów.
Odcięcie od systemu oznaczałoby spadek PKB Rosji o około 5 proc., bo zablokowany zostałby handel zagraniczny i w części również wewnętrzny. Do tej pory tylko raz Komisja Europejska zdecydowała o odłączeniu – w 2012 r.  SWIFT odciął Iran od światowego systemu finansowego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-bedzie-finansowej-blokady-Rosji-7218799.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-bedzie-finansowej-blokady-Rosji-7218799.html