Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Turcja prosi USA o więcej nalotów na dżihadystów

Świat

żeby zapobiec całkowitemu zdobyciu przez nich przygranicznego miasta Kobane zamieszkanego przez Kurdów. Wczoraj informowaliśmy, że bojownicy przejęli już 70 procent kurdyjskiego miasta. Według prezydenta Turcji Recepa Tayyiga Erdogana do walki przeciwko Państwu Islamskiemu oprócz nalotów potrzebna jest też operacja lądowa. Tureckie wojsko jest gotowe do interwencji na terenie Syrii. Jest na to zgoda parlamentu, ale Ankara nie chce wykonywać żadnych ryzykownych kroków. W związku z tym Kurdowie urządzają w tureckich miastach krwawe protesty, bo nie podoba im się bezczynność Turcji. W zamieszkach z policją zginęło już co najmniej 12 osób.

Od początku lipca pozycje islamistów bombardują amerykańskie myśliwce. Do nalotów przyłączyły się też Wielka Brytania, Francja i Holandia. Wczoraj zgodę na udział sił powietrznych w międzynarodowej koalicji wyraził też kanadyjski parlament.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kto-uratuje-kobane-turcja-chce-od-usa-wiecej-nalotow,475531.html

Udostępnij

Kurdowie protestują w Turcji przeciw bierności

Świat dżihadyści granica syryjsko-turecka Kobane kurdowie państwo islamskie protest Stambuł Syria turcja

władz wobec oblężenia syryjskiego miasta Kobane przez dżihadystów. O przejęciu części miasta przez wojowników Państwa Islamskiego pisaliśmy dzisiaj rano. Turcja obiecywała wcześniej mieszkańcom Kobane, że jeśli będą w niebezpieczeństwie, wojsko tureckie przyjdzie im z pomocą. Nie dotrzymała jednak zobowiązania, 70 procent miasta jest we władaniu dżihadystów. Wcześniej władze Syrii ostrzegły, że turecka interwencja na terenie ich kraju zostanie potraktowana jako akt wojny.
Kurdowie wyszli na ulice Stambułu i sześciu innych miast Turcji, demonstrując sprzeciw wobec bierności tureckiego rządu. Doszło do starć z policją, jeden funkcjonariusz został ranny. Protestujący rzucali kamieniami, koktajlami Mołotowa i petardami. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Turcja uszczelniła granicę z Syrią zakazując wyjazdu, nie wpuszczani są nawet dziennikarze.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kgC1YUckphU

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/oskarzaja-turcje-o-biernosc-kurdowie-wyszli-na-ulice,475286,s.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/oskarzaja-turcje-o-biernosc-kurdowie-wyszli-na-ulice,475286,s.html