Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Poważne problemy niemieckiej armii

Europa

ujawniła grupa ekspercka w raporcie przygotowanym na zlecenie minister obrony Ursuli von der Leyen. Wykazali oni 140 problemów i zagrożeń niemieckiej Bundeswehry. Eksperci przyjrzeli się dziewięciu największym projektom zbrojeniowym. Okazało się, że w każdym z nich są jakieś uchybienia. Dostawy sprzętu są opóźnione o kilka lat, a sprzęt wymaga ciągłych poprawek, przez co modernizacja armii kosztuje dużo więcej niż zaplanowano.

Ponadto tydzień temu rząd w Berlinie przyznał, że nie jest w stanie wywiązać się ze wszystkich zobowiązań wobec NATO z powodu licznych usterek sprzętu wojskowego. Wykryto między innymi, że nowe myśliwce mają defekt produkcyjny, przez co ograniczono im czas jaki mogą spędzać w powietrzu, a helikoptery nie latają, bo wojskowych nie stać na ich przeglądy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/bagno-niekompetencji-i-niekonsekwencji-jak-zbroi-sie-bundeswehra,475481,s.html

Udostępnij

Ebola w Hiszpanii. Pierwszy przypadek zarażenia poza Afryką

Europa ebola epidemia gorączka krwotoczna hiszpania Madryt medycyna służba zdrowia wirus

Testy potwierdziły, że 44-letnia  hiszpańska pielęgniarka jest zarażona wirusem Ebola. Pracująca w madryckim szpitalu kobieta opiekowała się wcześniej chorym misjonarzem, który zmarł 26 września. Do zarażenia doszło mimo zachowania rygorystycznych środków ostrożności.

Zdaniem anonimowego informatora powodem mógł być fakt, że kombinezony, przeznaczone dla osób mających kontakt z chorym, nie spełniały wymaganych norm. Przyczyna infekcji jest obecnie przedmiotem szpitalnego śledztwa. Obserwacją objęto również 30 osób, z którymi chora mogła się kontaktować.

Zgodnie z opracowanym przez amerykańskich naukowców modelem rozprzestrzeniania się epidemii, o którym pisaliśmy wczoraj, ryzyko pojawienia się wirusa we Francji wynosi 75 proc., a w Wielkiej Brytanii 50 proc. Hiszpania również znalazła się na liście zagrożonych krajów, jednak na odleglejszej pozycji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/44-letnia-pielegniarka-zarazila-sie-ebola-w-hiszpanii-pierwsze-objawy-miala-tydzien-temu,475081,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/44-letnia-pielegniarka-zarazila-sie-ebola-w-hiszpanii-pierwsze-objawy-miala-tydzien-temu,475081,s.html