Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przywrócił część zlikwidowanych sądów rejonowych

Polska

minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. Podpisał we wtorek rozporządzenie, które odtworzy do początku 2016 roku 75 zlikwidowanych jednostek rejonowych. Proces przywracania resort sprawiedliwości podzieli na dwa etapy. W pierwszym reaktywowanych zostanie 41 placówek z dniem 1 stycznia 2015r. Drugi zakończy się rok później przywróceniem 34 sądów.

79 sądów rejonowych usunął minister sprawiedliwości Jarosław Gowin na początku 2013 roku. Przekształcono je w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Ta zmiana spotkała się z ogromną krytyką opozycji, a nawet koalicjantów z PSL. Politycy przeciwni tej reformie uchwalili więc obywatelską ustawę, przywracającą zlikwidowane sądy. Prezydent jednak jej nie podpisał i skierował do Sejmu swój projekt. Ustawa Bronisława Komorowskiego pozwala na podstawie sprecyzowanych przesłanek tworzyć i likwidować sądy rejonowe samemu ministrowi sprawiedliwości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16767261,Reforma_Gowina_do_kosza__Grabarczyk_przywraca_czesc.html

Udostępnij

Jeden górnik zaginiony. Prokuratura już bada przyczyny

Polska akcja ratownicza górnicy katowicka prokuratura kopalnia Mysłowice śledztwo wybuch metanu wypadek

wypadku w kopalni w Mysłowicach. Do poszukiwania ostatniego pozostającego pod ziemia górnika przygotowanych jest sześć zastępów ratowniczych. Warunki panujące na dole nie pozwalały dotąd ratownikom rozpocząć akcji poszukiwawczej. W każdej chwili niebezpieczne stężenie gazu mogło spowodować wybuch.

Już w nocy, zaraz po wypadku, katowicka prokuratura zabezpieczyła dokumentację kopalni i rozpoczęła śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Do wybuchu lub zapalenia się metanu doszło w poniedziałek o godz. 20:55. Na powierzchnię udało się wywieźć 36 z 37 górników znajdujących się pod ziemią w chwili katastrofy. Osiemnastu ciężko rannych przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śląskich, siedmiu w stanie bardzo ciężkim, zagrażającym życiu.
Z ostatniej chwili: wczesnym popołudniem ratownicy wznowili poszukiwania górnika zaginionego pod ziemią

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/stan-gornikow-bardzo-ciezki-i-powazny-kilka-miesiecy-leczenia,475159,s.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/stan-gornikow-bardzo-ciezki-i-powazny-kilka-miesiecy-leczenia,475159,s.html