Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jeden górnik zaginiony. Prokuratura już bada przyczyny

Polska

wypadku w kopalni w Mysłowicach. Do poszukiwania ostatniego pozostającego pod ziemia górnika przygotowanych jest sześć zastępów ratowniczych. Warunki panujące na dole nie pozwalały dotąd ratownikom rozpocząć akcji poszukiwawczej. W każdej chwili niebezpieczne stężenie gazu mogło spowodować wybuch.

Już w nocy, zaraz po wypadku, katowicka prokuratura zabezpieczyła dokumentację kopalni i rozpoczęła śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Do wybuchu lub zapalenia się metanu doszło w poniedziałek o godz. 20:55. Na powierzchnię udało się wywieźć 36 z 37 górników znajdujących się pod ziemią w chwili katastrofy. Osiemnastu ciężko rannych przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śląskich, siedmiu w stanie bardzo ciężkim, zagrażającym życiu.
Z ostatniej chwili: wczesnym popołudniem ratownicy wznowili poszukiwania górnika zaginionego pod ziemią

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/stan-gornikow-bardzo-ciezki-i-powazny-kilka-miesiecy-leczenia,475159,s.html

Udostępnij

Wybuch metanu w kopalni w Mysłowicach

Polska górnictwo górnicy kopalnia Mysłowice ranni wybuch metanu

W chwili wybuchu pod ziemią na głębokości 665 metrów przebywało 38 górników. W wypadku, który zdarzył się wczoraj około godziny 20:55 rannych zostało 28 spośród nich. Według dzisiejszych informacji z godziny 6:30 rano w szpitalach przebywało 26 górników, 18 z nich w stanie ciężkim. Dwóch najlżej rannych górników już w nocy zostało wypisanych ze szpitala.

Do wypadku doszło około 4 km od szybu, dlatego akcja ratunkowa była utrudniona.

Metan jest przyczyną wielu wybuchów w górnictwie. Od 1990 do 2013 roku w polskich kopalniach doszło do 42 pożarów lub wybuchów. W 2006r. w kopalni Halemba w wybuchu metanu zginęło 23 górników.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wypadek-w-kopalni-w-myslowicach-18-gornikow-ciezko-rannych-wszyscy-zyja,475159,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wypadek-w-kopalni-w-myslowicach-18-gornikow-ciezko-rannych-wszyscy-zyja,475159,s.html