Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jeden górnik zaginiony. Prokuratura już bada przyczyny

Polska

wypadku w kopalni w Mysłowicach. Do poszukiwania ostatniego pozostającego pod ziemia górnika przygotowanych jest sześć zastępów ratowniczych. Warunki panujące na dole nie pozwalały dotąd ratownikom rozpocząć akcji poszukiwawczej. W każdej chwili niebezpieczne stężenie gazu mogło spowodować wybuch.

Już w nocy, zaraz po wypadku, katowicka prokuratura zabezpieczyła dokumentację kopalni i rozpoczęła śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Do wybuchu lub zapalenia się metanu doszło w poniedziałek o godz. 20:55. Na powierzchnię udało się wywieźć 36 z 37 górników znajdujących się pod ziemią w chwili katastrofy. Osiemnastu ciężko rannych przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śląskich, siedmiu w stanie bardzo ciężkim, zagrażającym życiu.
Z ostatniej chwili: wczesnym popołudniem ratownicy wznowili poszukiwania górnika zaginionego pod ziemią

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/stan-gornikow-bardzo-ciezki-i-powazny-kilka-miesiecy-leczenia,475159,s.html

Udostępnij

Wybuch metanu w kopalni w Mysłowicach

Polska górnictwo górnicy kopalnia Mysłowice ranni wybuch metanu

W chwili wybuchu pod ziemią na głębokości 665 metrów przebywało 38 górników. W wypadku, który zdarzył się wczoraj około godziny 20:55 rannych zostało 28 spośród nich. Według dzisiejszych informacji z godziny 6:30 rano w szpitalach przebywało 26 górników, 18 z nich w stanie ciężkim. Dwóch najlżej rannych górników już w nocy zostało wypisanych ze szpitala.

Do wypadku doszło około 4 km od szybu, dlatego akcja ratunkowa była utrudniona.

Metan jest przyczyną wielu wybuchów w górnictwie. Od 1990 do 2013 roku w polskich kopalniach doszło do 42 pożarów lub wybuchów. W 2006r. w kopalni Halemba w wybuchu metanu zginęło 23 górników.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wypadek-w-kopalni-w-myslowicach-18-gornikow-ciezko-rannych-wszyscy-zyja,475159,s.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wypadek-w-kopalni-w-myslowicach-18-gornikow-ciezko-rannych-wszyscy-zyja,475159,s.html