Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nagrodę Nobla za zbadanie orientacji przestrzennej

Nauka i Technologie

ludzi i zwierząt otrzymał dziś John O’Keefe oraz małżeństwo May-Brit i Edvard Moserowie.
Prof. John O’Keefe’a z University College of London odkrył, że obraz przestrzenny otoczenia powstaje w hipokampie – części mózgu mieszczącej się w płacie skroniowym kory mózgowej – w zlokalizowanych przez niego komórkach miejsca.
Małżeństwo May-Britt i Edvarda Moserowie z Norweskiego Instytutu Nauki i Technologii w Trondheim odkryli sposób przetwarzania przez mózg informacji o tym, gdzie aktualnie się znajdujemy i jak bardzo jest oddalone miejsce, do którego zmierzamy. Dzięki odkryciu wiemy, że system nawigacji zbudowany jest z wyspecjalizowanych komórek siatkowych, które gromadzą informacje o otoczeniu i dzięki temu pozwalają orientować się w nim.
Nagroda Nobla z fizjologii i medycyny jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla. Przyznawana jest corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Pierwszym laureatem tej nagrody był niemiecki uczony Emil Adolf von Behring w 1901 roku. Potocznie często nazywa się ją Nagrodą Nobla z medycyny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16757615,Nagroda_Nobla_z_medycyny_dla_Johna_O_Keefe_a_oraz.html

Udostępnij

Google pracuje nad ekranami składanymi z klocków

Nauka i Technologie Ekrany Google Google X MIT Modułowy ekran Moduły Mountain View Qualcomm Samsung

Ekran, który można złożyć z modułów jak konstrukcję z klocków Lego – to wyzwanie, postawione przed zespołem, działającym w ramach Google X. Jest to dział firmy z Mountain View, zajmujący się innowacyjnymi projektami, jak okulary Google Glass, punkty dostępu do Internetu umieszczone w balonach czy autonomiczne pojazdy.

Głównym wyzwaniem stojącym przed uczestniczącym w projekcie zespołem jest nie tylko opracowanie połączeń, pozwalających na dowolne łączenie modułów, ale przede wszystkim usunięcie ramek, otaczających dostępne na rynku ekrany. Do pracy nad tym zadaniem wydelegowano m.in. Mary Lou Jaspen z MIT oraz byłych pracowników Samsunga i Qualcomma.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-x-modulowy-wyswietlacz-laczenie-jak-klocki-lego.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-x-modulowy-wyswietlacz-laczenie-jak-klocki-lego.html