Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pekin cierpliwie doczekał końca protestów i ostrzega

Świat

Najpoważniejsze protesty od czasu kiedy Pekin przejął kontrolę nad byłą brytyjską kolonią w 1997r. zaczęły się pod koniec września. Uczestnicy domagali się demokratycznych wyborów do władz samorządowych Hongkongu. Rząd w Pekinie twierdził, że demokratyczne wybory odbędą się w 2017 roku, ale nie wycofały się z przepisu, że kandydatami będą tylko osoby zatwierdzone przez władze w Pekinie.

Teraz, gdy protesty już zamierają periodyk Chińskiej Partii Komunistycznej opublikował artykuł na temat tego, jak bardzo demokracja jest nieodpowiednia dla Chin. Poprzez ten tekst Partia daje do zrozumienia, że nie będzie ustępstw na rzecz demokratyzacji. Według chińskich władz, demokracja nie jest uniwersalną wartością, a dla przykładu przywołują kraje, które próbowały przyjąć zachodnie wzorce (Afganistan, Libia, Irak) i z tego powodu pogrążyły się w chaosie. Partia przekonuje, że dla takiego kraju jak Chiny, najlepszy jest „socjalizm z chińską twarzą” pod przewodnictwem Komunistycznej Partii Chin.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/pekin-nie-zostawia-zludzen-slepe-kopiowanie-zachodu-prowadzi-do-katastrofy,474920,s.html

Udostępnij

Wywiad USA rozszyfrował komunikację Państwa Islamskiego

Świat atak terrorystyczny dżihadyści europa zachodnia Niemcy Syria terroryści turcja

Eksperci uzyskali dostęp do zaszyfrowanych informacji dżihadystów. Z podsłuchanych komunikatów wynika, że Państwo Islamskie planuje zastosować nową taktykę przemycania terrorystów do Europy Zachodniej. Z powodu zwiększonych kontroli na lotniskach, islamiści postanowili wykorzystać drogę lądową. Terroryści mają ruszyć przez Turcję do Europy, udając uchodźców z Syrii. Każdego dnia przez granicę turecko-syryjską liczącą prawie 900 kilometrów, ucieka kilkuset uchodźców.

O tej sprawie informuje „Bild am Sonntag”. Niemieckie władze bezpieczeństwa twierdzą, że znają ten scenariusz, ale na razie nie ma żadnych informacji o konkretnych planach przeprowadzenia zamachów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/472747/Przechwycono-rozmowy-islamistow-Beda-wracac-do-Europy-udajac-uchodzcow/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/472747/Przechwycono-rozmowy-islamistow-Beda-wracac-do-Europy-udajac-uchodzcow/