Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Gorsze niż rok temu warunki ma drobny biznes w Polsce

Gospodarka

wynika z najnowszych badań Komisji Europejskiej. Spośród 66 kryteriów oceny warunków prowadzenia biznesu, w Polsce 42 kryteria są gorsze niż unijna średnia, 2 równe średniej i 22 wyższe od średniej. Przed rokiem spośród 70 kryteriów niższych od średniej było 36, a wyższych – 34.
Największą przeszkodą w prowadzeniu biznesu w Polsce jest przeszkadzająca w tym biurokracja. Na przykład załatwienie formalności wymaganych przy eksporcie zajmuje 17 dni, a przy imporcie – 14. Przepisy dotyczące podatku VAT są zdaniem KE nie tylko niejasne oraz skomplikowane, ale sprzeczne wewnętrznie, w rezultacie na załatwianie spraw podatkowych przedsiębiorcy zużywają średnio 286 godzin rocznie, przy średniej unijnej 193 godz.
Z badań wynika ponadto, że Polacy są niechętnie nastawieni do przedsiębiorców, ale są też średnio bardziej przedsiębiorczy niż wynosi średnia unijna. Własne firmy chce zakładać 13,5 proc. mieszkańców Unii, natomiast 17,3 proc. Polaków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/bruksela-gani-polske-za-warunki-prowadzenia-biznesu-jest-coraz-gorzej_a17986

Udostępnij

Francuzi walczą z Amerykanami o budowę tarczy rakietowej

Gospodarka Francja konsorcjum ministerstwo Obrony MON tarcza antyrakietowa tarcza polski USA

dla Polski. Ministerstwo Obrony Narodowej ma w przyszłym roku zdecydować, z kim podpisze kontrakt.
Francuska spółka MBDA podkreśla, że tarczę będzie budować w ramach konsorcjum Tarcza Polski z udziałem spółki PIT Radwar, Mesko, PCO, Centrum Techniki Morskiej, Wojskowych Zakładów Łączności nr 1 w Zegrzu, Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Zielonce, Huty Stalowa Wola, Jelcza Komponenty, Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Zarzuca też Amerykanom, że nie przekażą Polsce najnowszych technologii.
Właśnie na technologię zwracają uwagę Amerykanie z firmy Raytheon Integrated Defense Systems, zapewniając, że oferują Polsce najnowszą technologię systemu Patriot. Zapewniają, że ich partnerzy przemysłowi budowali systemy antyrakietowe w USA, Japonii i Niemczech oraz dziewięciu innych krajach.
Tarcza Polski ma składać się z trzech systemów: bardzo krótkiego zasięgu – kilku kilometrów – krótkiego zasięgu do 25 km – i średniego zasięgu – do 100 km.

http://forsal.pl/artykuly/826480,francja-kontra-usa-kto-zbuduje-tarcze-dla-polski.html

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/826480,francja-kontra-usa-kto-zbuduje-tarcze-dla-polski.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/826480,francja-kontra-usa-kto-zbuduje-tarcze-dla-polski.html