Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Google pracuje nad ekranami składanymi z klocków

Nauka i Technologie

Ekran, który można złożyć z modułów jak konstrukcję z klocków Lego – to wyzwanie, postawione przed zespołem, działającym w ramach Google X. Jest to dział firmy z Mountain View, zajmujący się innowacyjnymi projektami, jak okulary Google Glass, punkty dostępu do Internetu umieszczone w balonach czy autonomiczne pojazdy.

Głównym wyzwaniem stojącym przed uczestniczącym w projekcie zespołem jest nie tylko opracowanie połączeń, pozwalających na dowolne łączenie modułów, ale przede wszystkim usunięcie ramek, otaczających dostępne na rynku ekrany. Do pracy nad tym zadaniem wydelegowano m.in. Mary Lou Jaspen z MIT oraz byłych pracowników Samsunga i Qualcomma.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-x-modulowy-wyswietlacz-laczenie-jak-klocki-lego.html

Udostępnij

Prehistoryczną osadę w jeziorze Gil Wielki

Nauka i Technologie archeologia ceramika sznurkowa epoka kamienia jezioro gil neolit pojezierze iławskie prehistoryczna osada uniwersytet mikolaja kopernika

na Pojezierzu Iławskim odkryli tego lata podwodni archeolodzy  z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Według wyników wstępnych badań jest to prawdopodobnie osada z epoki neolitu.
Ślady kilku kolejnych osad odkryte zostały na płyciźnie jeziora. Fragmenty ceramiki wskazują na to, że najstarsza z nich istniała tam w epoce kamiennej. Badania, które doprowadziły do odkrycia polegały na skanowaniu echosondą i sonarem,żeby odtworzyć wygląd dna, a następnie stosowanie georadaru, żeby sprawdzić, co znajduje się pod dnem.
W ubiegłym roku takie same badania innych jezior pojezierza Iławskiego pozwoliły znaleźć pozostałości średniowiecznych mostów. Przez pojezierze Iławskie przebiega granica dzieląca dawniej ziemie zamieszkane przez Słowian i Prusów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1250652,Niezwykle-odkrycie-torunskich-archeologow-Odnalezli-pradziejowa-osade

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1250652,Niezwykle-odkrycie-torunskich-archeologow-Odnalezli-pradziejowa-osade