Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Google pracuje nad ekranami składanymi z klocków

Nauka i Technologie

Ekran, który można złożyć z modułów jak konstrukcję z klocków Lego – to wyzwanie, postawione przed zespołem, działającym w ramach Google X. Jest to dział firmy z Mountain View, zajmujący się innowacyjnymi projektami, jak okulary Google Glass, punkty dostępu do Internetu umieszczone w balonach czy autonomiczne pojazdy.

Głównym wyzwaniem stojącym przed uczestniczącym w projekcie zespołem jest nie tylko opracowanie połączeń, pozwalających na dowolne łączenie modułów, ale przede wszystkim usunięcie ramek, otaczających dostępne na rynku ekrany. Do pracy nad tym zadaniem wydelegowano m.in. Mary Lou Jaspen z MIT oraz byłych pracowników Samsunga i Qualcomma.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-x-modulowy-wyswietlacz-laczenie-jak-klocki-lego.html

Udostępnij

Prehistoryczną osadę w jeziorze Gil Wielki

Nauka i Technologie archeologia ceramika sznurkowa epoka kamienia jezioro gil neolit pojezierze iławskie prehistoryczna osada uniwersytet mikolaja kopernika

na Pojezierzu Iławskim odkryli tego lata podwodni archeolodzy  z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Według wyników wstępnych badań jest to prawdopodobnie osada z epoki neolitu.
Ślady kilku kolejnych osad odkryte zostały na płyciźnie jeziora. Fragmenty ceramiki wskazują na to, że najstarsza z nich istniała tam w epoce kamiennej. Badania, które doprowadziły do odkrycia polegały na skanowaniu echosondą i sonarem,żeby odtworzyć wygląd dna, a następnie stosowanie georadaru, żeby sprawdzić, co znajduje się pod dnem.
W ubiegłym roku takie same badania innych jezior pojezierza Iławskiego pozwoliły znaleźć pozostałości średniowiecznych mostów. Przez pojezierze Iławskie przebiega granica dzieląca dawniej ziemie zamieszkane przez Słowian i Prusów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1250652,Niezwykle-odkrycie-torunskich-archeologow-Odnalezli-pradziejowa-osade

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1250652,Niezwykle-odkrycie-torunskich-archeologow-Odnalezli-pradziejowa-osade