Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Google pracuje nad ekranami składanymi z klocków

Nauka i Technologie

Ekran, który można złożyć z modułów jak konstrukcję z klocków Lego – to wyzwanie, postawione przed zespołem, działającym w ramach Google X. Jest to dział firmy z Mountain View, zajmujący się innowacyjnymi projektami, jak okulary Google Glass, punkty dostępu do Internetu umieszczone w balonach czy autonomiczne pojazdy.

Głównym wyzwaniem stojącym przed uczestniczącym w projekcie zespołem jest nie tylko opracowanie połączeń, pozwalających na dowolne łączenie modułów, ale przede wszystkim usunięcie ramek, otaczających dostępne na rynku ekrany. Do pracy nad tym zadaniem wydelegowano m.in. Mary Lou Jaspen z MIT oraz byłych pracowników Samsunga i Qualcomma.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-x-modulowy-wyswietlacz-laczenie-jak-klocki-lego.html

Udostępnij

Prehistoryczną osadę w jeziorze Gil Wielki

Nauka i Technologie archeologia ceramika sznurkowa epoka kamienia jezioro gil neolit pojezierze iławskie prehistoryczna osada uniwersytet mikolaja kopernika

na Pojezierzu Iławskim odkryli tego lata podwodni archeolodzy  z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Według wyników wstępnych badań jest to prawdopodobnie osada z epoki neolitu.
Ślady kilku kolejnych osad odkryte zostały na płyciźnie jeziora. Fragmenty ceramiki wskazują na to, że najstarsza z nich istniała tam w epoce kamiennej. Badania, które doprowadziły do odkrycia polegały na skanowaniu echosondą i sonarem,żeby odtworzyć wygląd dna, a następnie stosowanie georadaru, żeby sprawdzić, co znajduje się pod dnem.
W ubiegłym roku takie same badania innych jezior pojezierza Iławskiego pozwoliły znaleźć pozostałości średniowiecznych mostów. Przez pojezierze Iławskie przebiega granica dzieląca dawniej ziemie zamieszkane przez Słowian i Prusów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1250652,Niezwykle-odkrycie-torunskich-archeologow-Odnalezli-pradziejowa-osade

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1250652,Niezwykle-odkrycie-torunskich-archeologow-Odnalezli-pradziejowa-osade