Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prehistoryczną osadę w jeziorze Gil Wielki

Nauka i Technologie

na Pojezierzu Iławskim odkryli tego lata podwodni archeolodzy  z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Według wyników wstępnych badań jest to prawdopodobnie osada z epoki neolitu.
Ślady kilku kolejnych osad odkryte zostały na płyciźnie jeziora. Fragmenty ceramiki wskazują na to, że najstarsza z nich istniała tam w epoce kamiennej. Badania, które doprowadziły do odkrycia polegały na skanowaniu echosondą i sonarem,żeby odtworzyć wygląd dna, a następnie stosowanie georadaru, żeby sprawdzić, co znajduje się pod dnem.
W ubiegłym roku takie same badania innych jezior pojezierza Iławskiego pozwoliły znaleźć pozostałości średniowiecznych mostów. Przez pojezierze Iławskie przebiega granica dzieląca dawniej ziemie zamieszkane przez Słowian i Prusów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/3/Artykul/1250652,Niezwykle-odkrycie-torunskich-archeologow-Odnalezli-pradziejowa-osade

Udostępnij

Pacjent wyleczony z Eboli opuścił niemiecki szpital

Nauka i Technologie ebola epidemia gorączka krwotoczna hamburg medycyna sierra leone Wirus Ebola

Pacjent z wirusem Ebola został wyleczony i wypisany z kliniki w Hamburgu. Zarażony Senegalczyk pomagał w zwalczaniu epidemii w Sierra Leone, gdzie w jednym z laboratoriów zaraził się Ebolą. Przetransportowano go do Niemiec specjalnym samolotem i został przyjęty do szpitala 27 sierpnia.

Niemieccy lekarze nie zdradzają szczegółów zastosowanej terapii, jednak po przyjęciu chorego jeden z nich zaznaczył, że klinika nie będzie stosowała eksperymentalnych metod. Wyleczony pacjent został wypisany ze szpitala w piątek. Rzecznik szpitala stwierdził „Pacjent ma się dobrze, od wielu dni nie jest już źródłem infekcji. Cieszymy się, że może wrócić do swojej ojczyzny”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17116641/niemcy-pierwszy-pacjent-wyleczony-z-eboli-wyszedl-ze-szpitala-mezczyzna-ma-sie-dobrze

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17116641/niemcy-pierwszy-pacjent-wyleczony-z-eboli-wyszedl-ze-szpitala-mezczyzna-ma-sie-dobrze