Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

CBA w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

Polska

kontroluje wart ponad miliard złotych program „standaryzacji komend i posterunków policji” oraz projekty informatyczne warte setki milionów. Są to obecnie dwa największe przedsięwzięcia MSW.
Przy projektach informatycznych będą badane umowy podpisywane z firmami zewnętrznymi. Przy programie standaryzacji komend funkcjonariusze CBA sprawdzą, czy dokładne parametry dotyczące prawie każdego elementu wyposażenia nowych komisariatów policji, nie są tak określone, że tylko konkretni producenci mogą je spełnić. Do tej pory standaryzacji poddano 80 komend spośród kilku tysięcy. Na razie nie ma sygnałów od jednostek wojewódzkich policji, jakoby do przetargów miały przystępować te same podmioty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/cba-w-resorcie-spraw-wewnetrznych-pod-lupa-projekty-warte-grubo-ponad-miliard-zlotych,474826,s.html

Udostępnij

Awaria policyjnego systemu została usunięta

Polska awaria Komendant Główny Policji ksip msw policja statystyki

po 3 dniach. Krajowy System Informacyjny Policji znów działa prawidłowo. System uległ awarii w czwartek. Przez ten czas policjanci nie mogli sprawdzać w swoich radiowozach danych zatrzymanych osób za pośrednictwem Sieci. Wszystkie dane weryfikowali przez radio,a to znacznie wydłużało czas nawet rutynowej kontroli kierowców. Trzy dni temu informowaliśmy, że jeśli firma informatyczna obsługująca system KSIP nie naprawi awarii w ciągu 24 godzin, będzie musiała płacić karę. Ponadto minister spraw wewnętrznych już zażądał od komendanta głównego Policji napisania szczegółowego raportu o przyczynach awarii. Od początku problemu z systemem policja utajniła dzienne statystyki, więc nie wiadomo o ile spadła liczba skontrolowanych i zatrzymanych osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1250491,Wielka-awaria-policyjnego-systemu-usunieta

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1250491,Wielka-awaria-policyjnego-systemu-usunieta