Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

CBA w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

Polska

kontroluje wart ponad miliard złotych program „standaryzacji komend i posterunków policji” oraz projekty informatyczne warte setki milionów. Są to obecnie dwa największe przedsięwzięcia MSW.
Przy projektach informatycznych będą badane umowy podpisywane z firmami zewnętrznymi. Przy programie standaryzacji komend funkcjonariusze CBA sprawdzą, czy dokładne parametry dotyczące prawie każdego elementu wyposażenia nowych komisariatów policji, nie są tak określone, że tylko konkretni producenci mogą je spełnić. Do tej pory standaryzacji poddano 80 komend spośród kilku tysięcy. Na razie nie ma sygnałów od jednostek wojewódzkich policji, jakoby do przetargów miały przystępować te same podmioty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/cba-w-resorcie-spraw-wewnetrznych-pod-lupa-projekty-warte-grubo-ponad-miliard-zlotych,474826,s.html

Udostępnij

Awaria policyjnego systemu została usunięta

Polska awaria Komendant Główny Policji ksip msw policja statystyki

po 3 dniach. Krajowy System Informacyjny Policji znów działa prawidłowo. System uległ awarii w czwartek. Przez ten czas policjanci nie mogli sprawdzać w swoich radiowozach danych zatrzymanych osób za pośrednictwem Sieci. Wszystkie dane weryfikowali przez radio,a to znacznie wydłużało czas nawet rutynowej kontroli kierowców. Trzy dni temu informowaliśmy, że jeśli firma informatyczna obsługująca system KSIP nie naprawi awarii w ciągu 24 godzin, będzie musiała płacić karę. Ponadto minister spraw wewnętrznych już zażądał od komendanta głównego Policji napisania szczegółowego raportu o przyczynach awarii. Od początku problemu z systemem policja utajniła dzienne statystyki, więc nie wiadomo o ile spadła liczba skontrolowanych i zatrzymanych osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1250491,Wielka-awaria-policyjnego-systemu-usunieta

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1250491,Wielka-awaria-policyjnego-systemu-usunieta