Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Awaria policyjnego systemu została usunięta

Polska

po 3 dniach. Krajowy System Informacyjny Policji znów działa prawidłowo. System uległ awarii w czwartek. Przez ten czas policjanci nie mogli sprawdzać w swoich radiowozach danych zatrzymanych osób za pośrednictwem Sieci. Wszystkie dane weryfikowali przez radio,a to znacznie wydłużało czas nawet rutynowej kontroli kierowców. Trzy dni temu informowaliśmy, że jeśli firma informatyczna obsługująca system KSIP nie naprawi awarii w ciągu 24 godzin, będzie musiała płacić karę. Ponadto minister spraw wewnętrznych już zażądał od komendanta głównego Policji napisania szczegółowego raportu o przyczynach awarii. Od początku problemu z systemem policja utajniła dzienne statystyki, więc nie wiadomo o ile spadła liczba skontrolowanych i zatrzymanych osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1250491,Wielka-awaria-policyjnego-systemu-usunieta

Udostępnij

W Polsce trwa Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Polska dzieci ogólnopolska zbiórka żywności podziel się posiłkiem wolontariusze

Bierze w niej udział ponad 500 miast, 3 tysiące sklepów i 40 tysięcy wolontariuszy. Wolontariusze zbierają długoterminowe produkty takie jak kasza, mąka, olej. Aby wspomóc zbiórkę można kupić produkt i przekazać go wolontariuszom w wyznaczonych sklepach. Bank żywności można też zasilić przez internet, kupując zestaw produktów za określoną kwotę 5, 10, 15 lub 50zł. Rok temu udało się zebrać około 500 ton żywności. Organizatorzy przewidują, że w tej edycji żywności będzie dużo więcej ze względu na embargo nałożone przez Rosję na polskie produkty.

Badania z 2013 roku pokazują, że w Polsce jest 160 tysięcy niedożywionych dzieci w wieku 7 – 12 lat.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Podziel-sie-Posilkiem!-Ogolnopolska-Zbiorka-Zywnosci

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Podziel-sie-Posilkiem!-Ogolnopolska-Zbiorka-Zywnosci