Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W Hongkongu znowu wybuchły zamieszki

Świat

W niedzielę rano w Hongkongu wybuchły kolejne starcia, policja użyła pałek i gazu pieprzowego. Policjanci eozpędzili w ten sposób prodemokratycznych demonstrantów, którzy oskarżali funkcjonariuszy o współpracę z chińską mafią. Tysiące ludzi zebrało się w dzielnicy Admiralty, by wziąć udział w pokojowym prodemokratycznym zgromadzeniu. Do zebranych zwracało się wielu mówców, a na scenie odbywały się koncerty. Sytuacja wymknęła się spod kontroli w gęsto zaludnionym obszarze Mong Kok, gdzie manifestanci otoczyli policję, oskarżając funckcjonariuszy o układy z mafią.

O prodemokratycznych demonstracjach informujemy na bieżąco od końca września. Są to najpoważniejsze protesty od 1997r., kiedy Pekin przejął kontrolę nad byłą brytyjską kolonią.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/hongkong-znow-wrze-precz-z-przemoca-chcemy-demokracji,474671,s.html

Udostępnij

2 miliony muzułmanów w Mekce

Świat Al-Kaba dolina Mina islam Mahomet Mekka muzułmanie pielgrzymka zbiorowa panika

Muzułmańskie Święto Ofiarowania rozpoczęło się wczoraj w dolinie Mina. Jest ono obchodzone na pamiątkę ofiary Abrahama i jego posłuszeństwa wobec Boga.
Tego dnia  przychodzą tu najliczniejsze pielgrzymki. Każdy pielgrzym rzuca siedem kamieni w stronę szatana.
Po kamieniowaniu szatana pielgrzymi udadzą się do Mekki, gdzie urodził się Mahomet, a następnie siedmiokrotnie okrążą świątynię Al-Kaba. Tradycja głosi, że wybudował ją praojciec Adam. Pielgrzymka do Mekki jest jednym z pięciu obowiązków w islamie, tzw. filarów. Inne to wyznanie wiary, jałmużna, modlitwa i post. Taką pielgrzymkę powinien odbyć przynajmniej raz w życiu każdy wierny.
W 2006r. w czasie obchodów Święta Ofiarowania doszło do wybuchu zbiorowej paniki, w której zginęły 362 osoby, a ponad 300 zostało rannych. Najwięcej ludzi zostało zadeptanych w 1990r., kiedy śmierć poniosło 1426 pielgrzymów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/41,1146446-Ogromne-tlumy-na-hadzdzu-w-Mekce.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/41,1146446-Ogromne-tlumy-na-hadzdzu-w-Mekce.html