Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ktoś zapłaci komuś za bezpłatne porady prawne

Finanse

Koszt utrzymania sieci punktów bezpłatnej pomocy prawnej wyniesie od 200 do 300 mln zł. Większość kosztów ma ponieść budżet państwa za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości, ale minister Cezary Garbarczyk już zapowiedział, że liczy na wsparcie samorządów. Samorządy są zaniepokojone, bo, jak mówią samorządowcy, byłaby to kolejna obietnica rządu, za którą oni muszą płacić.
Sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej Rafał Dębowski twierdzi, że system bezpłatnej pomocy prawnej powinien opierać się na samorządach adwokatów albo radców prawnych i to one powinny otrzymać przeznaczone na to pieniądze. Podobny pogląd ma w tej kwestii samorząd radców prawnych. O to, kto ma płacić i komu rozbijały się poprzednie próby utworzenia systemu bezpłatnych porad prawnych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16734184,Prawnicy_chetni_do_udzialu_w_systemie_nieodplatnych.html

Udostępnij

Ustawa przeciw wyprowadzaniu zysków nie spóźni się

Finanse minister finansów opóźnienie RCL Rządowe Centrum Legislacji ustawa vacatio legis

W nowelizacja ustawy skrócone zostanie vacatio legis i ustawa będzie obowiązywać od 2015 roku, zapewnił minister finansów Mateusz Szczurek. Bez odpowiedzi pozostało pytanie, dlaczego ustawa nie została opublikowana w terminie.
Ustawa, która miała zapobiegać tworzeniu fikcyjnych spółek za granicą i transferowaniu tam zysków miała zostać opublikowana w „Dzienniku Ustaw” przed 1 października. Publikacji nie było, zauważyła to Rzeczpospolita w czwartek i przypomniała, że ustawowe vacatio legis trwa trzy miesiące.Ustawa, nawet jeśli zostanie opublikowana na samym początku października, nie wejdzie w życie przed Nowym Rokiem, a tym samym zacznie obowiązywać dopiero od roku 2016. W rezultacie nieopublikowania ustawy w terminie,  firmy, które uciekają z podatkami bezkarnie nie zapłacą budżetowi należnych 3 miliardów złotych.
Następnego dnia po tekście w gazecie ustawa pojawiła się w „Dzienniku Ustaw”. Było już jednak za późno. Szef Rządowego Centrum Legislacji (RCL) wyjaśnił, że w nawale pracy urzędnik zapomniał o ustawie i to spowodowało opóźnienie. Politycy opozycji zapowiedzieli, że będą wyjaśniać sprawę opóźnienia. Wyjaśnienie sprawy zapowiedziała również Najwyższa Izba Kontroli.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/zamieszanie-wokol-podatkow-minister-finansow-chce-skrocic-vacatio-legis_a17975

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/zamieszanie-wokol-podatkow-minister-finansow-chce-skrocic-vacatio-legis_a17975