Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sieć automatycznych pralni powstaje w Polsce

Gospodarka

Na razie automaty do prania – nazwane pralniomatami – działają tylko w Krakowie i w Warszawie. Ale po pierwszych 50. maszynach w tych miastach mają być wprowadzane do innych. Ich przewagą nad tradycyjnymi pralniami ma być dostępność bez żadnych przerw, prostota obsługi i cena niższa o około 15 proc. Obsługa jest automatyczna: klient zostawia ubrania do prania w terminalu ustawionym w mieście i po 24 godzinach tam je odbiera. W terminalu też opłaci za usługę.
Sieć pralniomatów, która ma objąć nie tylko Polskę, powstaje we współpracy trzech firm łączących doświadczenie w rożnych dziedzinach: firmy InPost, która zarządza paczkomatami, największej krajowej sieci pralni, spółki 5aSec oraz producenta automatów, firmy Aqmet.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/inpost;probuje;powtorzyc;sukces;paczkomatow;pomysl;wypali,20,0,1622804.html

Udostępnij

Koncesja na poszukiwania kopalin koło Pucka dla KGHM-u

Gospodarka KGHM koncesja ministerstwo środowiska poszukiwania ruda miedzi ruda srepbra

„Przed ministrem środowiska toczyły się postępowania z wniosków  4 różnych podmiotów, tj.: Darley Energy Poland Sp. z o.o., Polski Potas Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A. oraz Mineralis Sp. z o.o. o udzielenie koncesji na rozpoznawanie, bądź poszukiwanie i/lub rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka. Wnioskowane przez ww. spółki obszary koncesyjne w różnym stopniu pokrywały się wzajemnie”, informuje opublikowany wczoraj komunikat Ministerstwa Środowiska.”Analiza porównawcza wniosków wskazała, że wniosek KGHM Polska Miedź S.A. w największym stopniu spełnia ww. kryteria z uwagi na zaplanowany najszerszy zakres prac geologicznych w porównaniu z wnioskami konkurencyjnymi”.
Koncesja obowiązuje od 1 października, obejmuje poszukiwania nie tylko złóż soli potasowo-magnezowych, ale też kopalin towarzyszących: rud miedzi i srebra oraz soli kamiennej. Ponieważ tereny poszukiwań w czterech wnioskach o koncesje w dużym zakresie pokrywają się, przyznanie koncesji KGHM-owi jest równoznaczne z odmową przyznania jej pozostałym firmom.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/finanse-osobiste/artykuly/826460,kghm-otrzymal-koncesje-na-rozpoznawanie-zloz-soli-potasowo-magnezowych-k-pucka.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/finanse-osobiste/artykuly/826460,kghm-otrzymal-koncesje-na-rozpoznawanie-zloz-soli-potasowo-magnezowych-k-pucka.html