Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W Polsce trwa Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Polska

Bierze w niej udział ponad 500 miast, 3 tysiące sklepów i 40 tysięcy wolontariuszy. Wolontariusze zbierają długoterminowe produkty takie jak kasza, mąka, olej. Aby wspomóc zbiórkę można kupić produkt i przekazać go wolontariuszom w wyznaczonych sklepach. Bank żywności można też zasilić przez internet, kupując zestaw produktów za określoną kwotę 5, 10, 15 lub 50zł. Rok temu udało się zebrać około 500 ton żywności. Organizatorzy przewidują, że w tej edycji żywności będzie dużo więcej ze względu na embargo nałożone przez Rosję na polskie produkty.

Badania z 2013 roku pokazują, że w Polsce jest 160 tysięcy niedożywionych dzieci w wieku 7 – 12 lat.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Podziel-sie-Posilkiem!-Ogolnopolska-Zbiorka-Zywnosci

Udostępnij

Główne partie w Polsce rozpoczynają kampanie wyborcze

Polska ewa kopacz Jarosław Kaczyński kampania wyborcza leszek miller PiS po SLD wybory samorządowe

Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicja SLD-Lewica Razem przedstawiają dzisiaj swoich liderów i programy wyborcze. Na wszystkich trzech konwencjach, które rozpoczęły się o godzinie 12, przemawiają liderzy partii – premier Ewa Kopacz, Jarosław Kaczyński i Leszek Miller.

PO i PiS przedstawią programy wyborcze dla Warszawy i Mazowsza oraz nazwiska kandydatów startujących w wyborach do Rady Warszawy i sejmiku mazowieckiego. Po raz trzeci o fotel prezydenta Warszawy będzie ubiegać się Hanna Gronkiewicz-Waltz, a jej konkurentem z ramienia PiS będzie Jacek Sasin.

W następnych tygodniach planowane są konwencje regionalne i spotkania z wyborcami. Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,16750546,Polityczna_sobota_na_zywo__Konwencje_samorzadowe_PiS_.html#MT

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,16750546,Polityczna_sobota_na_zywo__Konwencje_samorzadowe_PiS_.html#MT