Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Koncesja na poszukiwania kopalin koło Pucka dla KGHM-u

Gospodarka

„Przed ministrem środowiska toczyły się postępowania z wniosków  4 różnych podmiotów, tj.: Darley Energy Poland Sp. z o.o., Polski Potas Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A. oraz Mineralis Sp. z o.o. o udzielenie koncesji na rozpoznawanie, bądź poszukiwanie i/lub rozpoznawanie złóż soli potasowo-magnezowej w rejonie Pucka. Wnioskowane przez ww. spółki obszary koncesyjne w różnym stopniu pokrywały się wzajemnie”, informuje opublikowany wczoraj komunikat Ministerstwa Środowiska.”Analiza porównawcza wniosków wskazała, że wniosek KGHM Polska Miedź S.A. w największym stopniu spełnia ww. kryteria z uwagi na zaplanowany najszerszy zakres prac geologicznych w porównaniu z wnioskami konkurencyjnymi”.
Koncesja obowiązuje od 1 października, obejmuje poszukiwania nie tylko złóż soli potasowo-magnezowych, ale też kopalin towarzyszących: rud miedzi i srebra oraz soli kamiennej. Ponieważ tereny poszukiwań w czterech wnioskach o koncesje w dużym zakresie pokrywają się, przyznanie koncesji KGHM-owi jest równoznaczne z odmową przyznania jej pozostałym firmom.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/finanse-osobiste/artykuly/826460,kghm-otrzymal-koncesje-na-rozpoznawanie-zloz-soli-potasowo-magnezowych-k-pucka.html

Udostępnij

Urlop rodzicielski: tysiąc zł miesięcznie przez rok

Gospodarka bezrobotni studenci umowa o dzieło umowa o pracę urlop macierzyński urlop rodzicielski urlop tacierzyński

niepracującym rodzicom nowonarodzonych dzieci wypłacać będzie państwo. Roczne urlopy rodzicielskie przysługiwać mają od 2016 roku bezrobotnym, studentom, ludziom zatrudnionym na umowy o dzieło, rolnikom. Świadczenie takie przysługuje dziś tylko rodzicom zatrudnionym na umowę o pracę oraz przedsiębiorcom, a i to od niedawna.
Najpierw był półroczny urlop macierzyński, przysługujący matkom, które w chwili urodzenia dziecka były zatrudnione w oparciu o umowę o pracę albo też prowadziły własną firmę. W ubiegłym roku do urlopu macierzyńskiego dodany został urlop rodzicielski, który wziąć może matka lub ojciec. Pojawiła się żartobliwa nazwa „urlop tacierzyński”, a ojcowie opiekujący się dziećmi w pierwszym roku życia, podczas kiedy matki chodzą do pracy, nie budzą już zdumienia.
Niepracujący lub niezatrudnieni na umowę o prace rodzice musieli dotąd radzić sobie sami. Państwo opłacało jednemu z nich przez rok składki ZUS-u. Ministerstwo Pracy wyliczyło, że nowe urlopy rodzicielskie kosztować będą budżet od 1,5 do 2 mld zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16735555,Urlop_rodzicielski_dla_bezrobotnych_i_rolnikow.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16735555,Urlop_rodzicielski_dla_bezrobotnych_i_rolnikow.html